Субота, 24 Лютого, 2024
Бiльше

  Упокоївся ковельський релігієзнавець Дмитро Корнелюк

  Заупокійну відправу у соборі Благовіщення Пресвятої Богородиці, що в Ковелі, очолив священник Михайло Левочко.

  Дмитро Корнелюк – відомий на Волині релігієзнавець, педагог, філософ, історик-краєзнавець, член Національної спілки краєзнавців України.

  Народився 2 жовтня 1934 року в с. Секунь на Ковельщині. Випускник Луцького педагогічного інституту ім. Лесі Українки та Київського державного університету ім. Тараса Шевченка. Працював директором кількох шкіл на Ратнівщині, інспектором шкіл Камінь-Каширського райвно. Із 1974 року завідував міськвно у Ковелі. Потому став директором школи №8, у якій створив перший у місті шкільний історичний музей.

  Після виходу на пенсію Дмитро Пилипович зосередився на літературній діяльності. Є автором багатьох праць з релігієзнавства і краєзнавства, зокрема видань «Релігія і нове життя», «Уроки християнської моралі», «Основи християнської етики», «Наша віра, наша правда», «Духовне небо Волині», «Сівачі слова Божого Волині», «Ковельщини славні імена», «Росіяни-москалі на чужій землі». Цьогоріч до Дня Незалежності України вийшла одинадцята його книга «Рускім міром нас “бомблять” і Москва, і Київ. “Нікакой разніци!”».

  Дмитро Пилипович Корнелюк відійшов до Господа 20 жовтня 2022 року. Похоронили релігієзнавця на міському цвинтарі Ковеля.

  Помолімось за упокоєння його душі в Царстві небесному.

  Найсвіжіше

  Популярне