Згідно з заявою президента Латвії Егіла Левітса, опублікованій 27 вересня 2022 року в Latvijas Vēstnesis, керівництво Латвійської Православної Церкви залишиться незмінним. Главою Латвійської Православної Церкви, як і раніше, буде митрополит Ризький і всієї Латвії Олександр (Кудряшов).
Про це повідомляє bb.lv
Латвійську Православну Церкву зобов’язали до 1 жовтня поточного року письмово проінформувати канцелярію президента держави про всіх архієреїв ЛПЦ, про призначення або зняття з посад глави церкви та інших єпископів. Відповідно до інструкції, такий порядок дасть, зокрема, переконатися, чи відповідає обрана особа вимогам національної безпеки.
У встановлений термін припис було виконано. Латвійська Православна Церква поінформувала канцелярію про те, що предстоятелем церкви є митрополит Ризький та всієї Латвії Олександр.
Ці відомості канцелярія президента опублікувала в офіційному виданні Latvijas Vēstnesis.
Далі Латвійська Православна Церква повинна до 31 жовтня поточного року узгодити свій статут з прийнятими в законі змінами.
Незалежність для Латвійської Церкви Моспатріархату
Нагадаємо, 8 вересня Латвійський сейм з ініціативи президента Егілса Левітса оголосив про повну незалежність Латвійської Православної Церкви, яка до того підкорялась Московському патріархату. У Московському патріархаті це викликало шквал негативних коментарів і критики. Зокрема архиєрей РПЦ Леонід (Горбачов) накинувся на Латвійську Церкву через «беззубу позицію». Також у РПЦ осудили унезалежнення їх філії в Латвії через прийняття відповідного закону. Росіяни звинуватили Латвію у антиросійському курсі, через автокефалію Латвійської Церкви.
Після цих змін Синод Латвійської Православної Церкви закликав духовенство і мирян зберігати мирний устрій духу, підтримувати єдність нашої Церкви, неухильно дотримуючись законів нашої Латвійської Держави.
РПЦ втратила сотню парафій в Латвії
Московський патріархат втратив вплив над умами однієї із країн Європи. РПЦ більше нічого не залишається, як мовчки спостерігати за викоріненням впливу Моспатріархату в Латвії і називати це «втручанням в справи Церкви».
Після часткового розриву РПЦ з УПЦ МП, проголошення автокефалії Православної Церкви в Латвії стало новим серйозним ударом по авторитету Московського патріархату і впливу його в православ’ї та навіть у світі. РПЦ одним розчерком пера влади Латвії зменшилась на кількасот тисяч вірян.
За даними латвійського Мін’юсту, на 2020 рік у власності ЛПЦ було 128 діючих храмів та інших релігійних споруд, у яких служили 114 кліриків. Загальна кількість парафіян становила 250 тис., що робить ЛПЦ третьою найбільшою церквою Латвії (після лютеран – 700 тис., католиків – 324 тис.).
Надіємось влада України візьме приклад з Латвії і займеться питанням незалежності УПЦ МП від Московського патріархату так само як це зробили в Латвії.