“Духовний фронт” інформував раніше, як до Генеральної прокуратури Російської Федерації та Центру протидії екстремізму (ЦПЕ) Головного управління Міністерства внутрішніх справ Краснодарського краю надійшов запит місцевого активіста, який забажав лишитись анонімним, з проханням перевірити на наявність розпалювання ненависті цитату “церкви і тюрми зрівняємо з землею” з пісні “Красная армія всєх сільнєй”.
Мова йшла про музичний твір, який було написано у часи громадянської війни композитором Самуїлом Покрассом та поетом Павлом Горінштейном (псевдонім Грігор’єв). У пісні містяться слова (російською мовою): “Мы раздуваем пожар мировой, Церкви и тюрьмы сравняем с землёй!”.
Не зважаючи на практично прямий заклик до руйнування релігійних об’єктів, російські правоохоронці не побачили у рядках пісні проявів екстремізму, чим викликали обурення автора звернення та інших росіян.
А вже 29 червня 2021 року стало відомо, що активіст отримав відповідь від прокуратури Краснодарського краю, у якому зазначалось, що фразу “церкви і тюрми зрівняємо з землею” не можливо перевірити на екстремізм, оскільки твір було написано в інший культурно-історичний період.
Про це пише “Credo press” з посиланням на “Кавказ.Реалии”.
“Тексти, що не відносяться до сучасної ситуації і створені в інший культурно-історичний період, експертній оцінці не підлягають і не можуть бути об’єктом лінгвістичного дослідження”, – йдеться у відповіді, підписаною виконувачем обов’язків старшого помічника прокурора Краснодарського краю Бєріжніцкім.
Автор звернення до правоохоронних структур Росії назвав отриману відповідь формальністю.
У публікації, також нагадують, що, не зважаючи на “інший культурно-історичний період”, до діючого переліку екстремістських матеріалів включено: мемуари Беніто Мусоліні за 1942-43 роки, антисемітська книга Генрі Форда “Міжнародне єврейство”, датована 1920 роком, стаття Рафаеля Лемкіна “Радянський геноцид в Україні” від 1953 року та лозунг середини XIX століття “Росія для росіян!”.
Поряд з тим, російська прокуратура, як і будь-яка інша державна структура, демонструють прискіпливу вибірковість у питанні дослідження екстремізму, визнаючи останнім лише ті твори, вислови чи організації, які вважаються Кремлем загрозою для чинного путінського режиму.