У неділю, 18 квітня, православна громада села Цвітоха, що у Шепетівському районі Хмельницької області, офіційно покинула Московський патріархат і приєдналась до Православної Церкви України. Мова йде про парафіян місцевого храму на честь Параскеви П’ятниці, якому 120 років.
Про це повідомляє видання “День за днем“.
Процес переходу тривав із січня 2020 року. Як зазначив настоятель отець Микола Бочкай, аби зареєструватися громада витримала чимало випробувань.
До останнього громада перебувала у складі РПЦ в Україні. Раніше на зборах віряни проголосували за зміну юрисдикції, згодом вони встановили на дверях храму нові замки і організували охорону святині.
«Московський патріархат забрав усе з церкви, не залишили ікон та, навіть, жертовника винесли. Натомість в приміщені храму насмітили. Наразі прибираємо, готуємося до свята Входу Господнього в Єрусалим», — розповів священник ПЦУ Миколай.
За його словами, вже цієї неділі 25 квітня у церкві відбудеться перше богослужіння.
Не оминула увагою перехід і РПЦвУ, позаяк на сайті «Православная жизнь» також опублікували інформацію, посилаючись на служителя Моспатріархату Георгія Кімейчука. У РПЦвУ перехід до ПЦУ традиційно назвали «захопленням» і «гонінням».
Варто зазначити, що на Хмельниччині до ПЦУ перейшли більше півсотні парафій РПЦвУ.
Довідково: Село Цвітоха входить до Улашанівської територіальної громади Шепетівського району. У 1747 році в селі була збудована дерев’яна церква, яка не збереглася до наших часів. Інформації про те, що з нею сталося, немає. На сучасному церковному подвір’ї є вмурований хрест. Старожили кажуть, що на цьому місці був престол стародавньої церкви. В 1900 році було збудовано нову церкву, в ім’я великомучениці Параскеви. Церкву звели в традиційному стилі українського бароко. Майстри збудували храм так, що його видно з усіх кутків села. На подвір’ї храму є давня могила одного з настоятелів Филимона Уловича.