Субота, 23 Листопада, 2024
Бiльше

    Суд ухвалив рішення повернути собор у Володимирі у держвласність

    Господарський суд ухвалив рішення повернути Успенський собор у Володимирі, пам’ятку національного значення, у державну власність, зобов’язавши Українську православну церкву (в єдності з МП) звільнити приміщення.

    Засідання, де було винесено остаточний вердикт, відбулося 12 листопада, інформує «Суспільне».

    Митрополит Володимир, керуючий єпархією УПЦ (МП) у Володимирі, на засіданні не був присутній; інтереси громади в режимі відеоконференції представляла адвокат Катерина Пегза.

    “Ми готові і на платній основі користуватися, здійснювати оренду майна і запропонували вибір, що можемо продовжити строк дії договору чи укласти новий на платній основі”, — сказала у суді захисниця.

    Суд, однак, відмовився продовжувати договір з УПЦ (МП). Після набрання рішенням законної сили, Успенський собор передадуть на баланс державного історико-культурного заповідника «Стародавній Володимир».

    “У добровільному порядку громада відмовилася звільняти ці споруди. Суд, на нашу думку прийняв обґрунтовано законне рішення. Після того, як рішення набере законної сили, будуть вживатися заходи для виконання даного судового рішення”, — сказав у коментарі Суспільному начальник відділу юридичного управління обласної держадміністрації Олександр Гаргола.

    Що відомо про Успенський собор і скасування договору з УПЦ МП

    Свято-Успенський кафедральний собор у Володимирі є пам’яткою культурної спадщини національного значення і належить державі. До його комплексу входять собор 1156 року, дзвіниця 1494 року та мури з брамами 17 століття.

    11 квітня 2023 року депутати Волинської облради ухвалили рішення про заборону діяльності УПЦ МП на території області та рекомендували обласній адміністрації розірвати договори оренди з церквою. Подібне рішення прийняла і Володимирська міська рада 21 квітня.

    У березні 2024 року під час позачергової сесії стало відомо, що договір про безоплатне користування собором, який діяв до 1 липня 2024 року, продовжувати не планують. 3 вересня відбулося підготовче засідання у справі щодо звільнення собору, на якому представники УПЦ МП не з’явилися.

    На Волині нараховується 369 об’єктів культурної спадщини, з яких 136 використовуються громадами УПЦ (МП). З початку повномасштабного вторгнення 76 громад перейшли до Православної церкви України.

    Найсвіжіше

    Популярне