Під час лондонської конференції про відбудову України, представник Святого Престолу у справах стосунків з державами і міжнародними організаціями Пол Річард Ґаллаґер звернув увагу на героїзм українців. Він вказав на те, що стійкість українського народу може надихати зусилля, спрямовані на відновлення.
Про це повідомляють Новини Ватикану.
Ґаллаґер зазначив, що після тривалої війни важко уявити реальні масштаби руйнувань, але залишається «незламний дух українського народу, продемонстрований багатьма українцями, які без вагань відклали свої життєві плани і присвятили себе захисту своєї Батьківщини», як також «позиція тих, хто, будучи змушеним покинути свої домівки, повернувся, як тільки зміг».
Водночас архиєпископ Ґаллаґер нагадав про те, що Україна стикається не лише з матеріальними руйнуваннями, але також переживає глибокі рани в сімейній, соціальній та релігійній сферах. «Отже, необхідно відновлювати інфраструктуру, відроджувати місцеву економіку, освітні проекти та охорону здоров’я, які мають вирішальне значення для відновлення стабільності, сприяння життєстійкості та надання людям можливості налагодити своє життя. Водночас, справжня національна реконструкція також вимагає загоєння духовних ран, сприяння взаєморозумінню та розвитку діалогу», – підкреслив він, наголошуючи на необхідності запобігти вибуханню не тільки російських ракет, але й «мін», які «посіяні війною в серцях людей».
У цьому контексті представник Католицької Церкви вказав на покликання Церков зробити свій внесок у відновлення людського, соціального та релігійного полотна країни.
«Разом ми можемо допомогти українському народові зробити прорив, необхідний для подолання наслідків цієї жорстокої війни», – мовив він, нагадуючи повчання папи Франциска про те, що «відновлення миру є довготривалою справою, яка вимагає пристрасності, терпеливості, досвіду та наполегливості». «Нехай ця конференція, – побажав архиєпископ Пол Річард Ґаллаґер, – стане джерелом надії та солідарності, свідченням нашої непохитної прихильності до українського народу».
Нагадаємо, англіканський єпископ з Уельсу прийме католицизм, щоб служити священником. Також католицькі та православні богослови узгодили перший новий текст з 2016 року.