Археологи продовжили розкопки комплексу монастиря шариток. Розчистили вхід до трьох підземних кімнат та старовинний фундамент. Про це Суспільному розповів науковий співробітник Охоронної археологічної служби України Віктор Баюк.
З його слів, розкопки на вулиці Кафедральній відновили понад два тижні тому. До роботи долучилися працівники Волинської археологічної експедиції та студенти-практиканти Волинського Національного університету імені Лесі Українки.
Наразі відкопали та науково опрацювали відрізок фундаменту північно-західної частини споруди монастиря шариток.
“Наявність готичних стрімких арок та спосіб мурування дозволяє виокремити цю частину будівлі як найдавнішу та попередньо продатувати її ХV століттям”, – говорить Віктор Баюк.
Також під час розкопок розчистили вхідну групу до комплексу трьох підземних кімнат з арковими циліндричними склепіннями, які попередньо археологи датують періодом ХVІІ століття.
Після завершення досліджень відрізок фундаменту заізолювали та засипали. Роботу нині зосередили на опрацюванні нововідкритих пізньосередньовічних підземель.
Довідково: Монастир шариток — пам’ятка архітектури національного значення, розташована на вулиці Кафедральній, 17-19, в історико-культурному заповіднику “Старий Луцьк”. Будівлі, де розміщувався монастир, належали кафедральному костелу Святої Трійці і були споруджені у XVI ст. та перебудовані у XVIII cт. Монастир шариток був частково розміщений у колишніх кафедральних спорудах костелу.
У серпні 2021 року завершилися археологічні та будівельні роботи у нововідкритих підземеллях вежі Чарторийських та підземеллі Колегіуму єзуїтів, які об’єднали в єдиний комплекс. Археологи винесли понад 400 кубів ґрунту, будівельного та побутового сміття й археологічного матеріалу понад 1 000 зразків.
У жовтні 2021-го в Луцьку під час досліджень північного муру колишнього монастиря шариток на вулиці Кафедральній науковці відшукали 300 одиниць археологічних знахідок.
У листопаді 2021-го року археологи під час дослідження території Луцької дієцезії Римо-Католицької Церкви відшукали фундамент та підземелля костелу Святої Трійці – “Матір костелів на Русі”.