Четвер, 2 Січня, 2025
Бiльше

    ООН розкритикувала Україну через заборону церков, пов’язаних із Москвою

    У новому звіті Управління Верховного комісара ООН з прав людини висловило стурбованість щодо обмеження релігійної свободи в Україні. Зокрема, організація засудила розпуск Української православної церкви Московського патріархату (а єдності з МП), вважаючи, що для такого кроку не було достатніх підстав.

    ООН наголошує, що хоча захист національної безпеки є важливим, він не може бути виправданням для обмеження фундаментального права на свободу віросповідання. Згідно з міжнародними стандартами, такі заходи мають бути чітко обґрунтовані та пропорційні загрозі, повідомляє Главред.

    Новий український закон, спрямований проти релігійних організацій, пов’язаних з країнами-агресорами, зокрема Росією, передбачає заборону РПЦ. Однак, зазначають в ООН, формулювання закону є надто розпливчастими і можуть призвести до свавільного тлумачення та обмеження прав цілих релігійних громад.

    У заяві ООН простежується серйозна невідповідність між захистом фундаментальних прав і національною безпекою в умовах війни. Хоча свобода віросповідання є важливим правом, варто враховувати, що діяльність УПЦ (в єдності з МП) в Україні неодноразово викликала занепокоєння через її зв’язки з Росією, країною-агресором.

    Численні журналістські розслідування та офіційні дані свідчать про співпрацю представників УПЦ (МП) із російськими спецслужбами, що становить загрозу національній безпеці. Чи врахувала ООН ці факти у своєму звіті? Захист релігійної свободи не має перетворюватися на інструмент, що прикриває ворожу підривну діяльність під час війни. Тобто у звіті ООН недостатньо враховано, що обмеження діяльності Української православної церкви (в єдності з МП) є прямим наслідком військової агресії Росії проти України.

    ООН також ігнорує питання рівності: чому жодна інша релігійна організація в Україні, окрім УПЦ (МП), не викликала подібних проблем? Чи не є це свідченням того, що обмеження спрямовані не на свободу релігії загалом, а на конкретну структуру, що слугує інструментом впливу країни-агресора?

    Таким чином звіт ООН демонструє відірваність від реалій війни та недостатню увагу до специфіки гібридної агресії. Будь-які рекомендації щодо захисту релігійних свобод в Україні повинні враховувати факт, що релігія в руках агресора є не лише вірою, а й зброєю.

    Нагадаємо, раніше повідомлялося, що керівництво РПЦ і сам патріарх Кіріло (Гундяєв) відкрито підтримують російську агресію та просувають ідеї “русского міра”. Крім цього за УПЦ (МП) вступився Путін і Гундяєв, які жалілись на гоніння то РПЦ в Україні то на УПЦ (МП).

    Нагадаємо, раніше ЄСПЛ відкрив справу через заборону діяльності УПЦ (МП) на Волині. Також понад 70% українців підтримують заборону всіх керованих із РФ церков в Україні, як свідчать соцопитування.

    Найсвіжіше

    Популярне