Священника УПЦ (МП) Чертиліна Сергія, якого підозрювали у державній зраді відпустили до лікарні.
Адвокат Чертиліна, священник УПЦ (МП) Микита Чекман повідомляє, що на підозрюваного вдягнули електронний браслет контролю, і вони разом їдуть до лікарні на медичне обстеження.
Нагадаємо, Солом’янський районний суд Києва обрав запобіжний захід священнику УПЦ (в єдності з МП) Сергію Чертиліну у березні 2024 року.
До повномасштабної війни Сергій Чертилін служив у Генічеському районі Херсонської області. Але після окупації регіону переїхав до Києва. 12 березня співробітники СБУ оголосили Чертиліну підозру у п’яти злочинах: державній зраді, колабораціонізмі, створенні злочинної організації, розпалюванні міжрелігійної ворожнечі та виправдовуванні російської агресії.
Того ж дня спецслужба повідомила про аналогічні підозри аналогічні підозри 14 членам організації «Союз православних журналістів». Це об’єднання, яке на своєму сайті публікує новини на навколоцерковну тематику та підтримує УПЦ (МП).
За версією слідства, бізнесмен з Донбасу Віктор Вишневецький, який є головним спонсором «Союзу православних журналістів», «свідомо бажаючи знищення України», створив «організовану злочинну групу, яка розпалювала міжрелігійну ворожнечу і розповсюджувала проросійську пропаганду».
До цієї діяльності, як вважає СБУ, він долучив, 14 людей, які також «бажають знищення української держави», зокрема єрея Сергія Чертиліна.
Сам Чертилін заперечив провину і заявив про проукраїнську позицію. Він сказав, що навіть в окупованому Генічеську він організовував в храмі молитви «за відновлення України на нашій землі».
У березні 2024 року СБУ нейтралізувала у Києві російських агентів. Координатором мережі був клірик УПЦ (МП) Чертилін. У результаті комплексних заходів СБУ викрила понад 15 учасників угруповання і чотирьох ключових фігурантів було затримано.
СБУ повідомляла, що це одна із найбільших мереж фсб, яка діяла в Україні з початку повномасштабного вторгнення. Вона мала чітку єрархію та розподіл функцій, а також – постійний зв’язок із найбільшими ЗМІ росії, які одразу підхоплювали «потрібний» контент.
За даними слідства, координатором мережі в Україні був затриманий СБУ клірик. Він відповідав за поширення матеріалів, в яких підбурювали до міжконфесійної ворожнечі та виправдовували агресивну війну проти України.
Для цього фігурант особисто інструктував «виконавців» – інших учасників злочинної організації, які діяли під виглядом «політекспертів» і готували провокативні дописи та відеосюжети.
Підготовлений контент розповсюджували через десятки підконтрольних каналів у Telegram та YouTube, а також на сторінках у Facebook та офіційних сайтах різних єпархій УПЦ (МП).