В Сутківецькій церкві-фортеці, яка має півтисячолітню історію, віряни вперше помоляться українською мовою. Впродовж останніх років такої змоги не було через боротьбу за храм з прихильниками московського патріархату.
Про це повідомив священник Хмельницької Єпархії Православної Церкви України Захар Залізний у Фейсбуці.
«Після пʼятироків боротьби, титанічної праці заради торжества правди і справедливості – Сутківська церква-фортеця XV століття запрошує вірян на перше спільне богослужіння у лоні помісної Православної Церкви України», заявив Захар Залізний.
Священник зауважив, що анонсована подія має дійсно історичне значення. Адже храм побудовний у XV столітті. А отже за більш як півтисячолітню історію Свято-Покровської церква в селі Сутківці в її стінах вперше прозвучить молитва рідною богослужбовою мовою.
Як йдеться у повідомленні, богослужіння відбудеться в середу, 31 липня, о 12:00. Очолить молитву за Україну, її народ та захисників керуючий Хмельницькою Єпархією Православної Церкви України Високопреосвященнійший архієпископ Хмельницький і Шепетівський Павло.
Як ми раніше розповідали, представники московського патріархату користувалися церквою в селі Сутківці без будь-яких договорів і відмовлялися звільнити храм добровільно. У серпні 2023 року Хмельницька районна військова адміністрація звернулася до суду з вимогою «усунути перешкоди» в користуванні сакральною спорудою. Також у райдержадміністрації говорили, що храм потерпав від незаконних ремонтних робіт, які там проводили прихильники мп, хоча церква входить до списку пам’ятників архітектури національного значення.
Суд ухвалив передати споруду державі, проте священник мп вирішив оскаржувати рішення. Відбувся ще один суд. І вже апеляційна інстанція затвердила: Свято-Покровську церкву в селі Сутківці ще до проголошення незалежності України місцевий виконком передав людям, а не конкретній організації. Відтак храм нічийний і має перейти місцевій релігійній громаді. Зазначили, що Сутківцях є дві громади – УПЦ МП та ПЦУ. Але законом №8371 було заборонено діяльність в Україні релігійних організацій, пов’язаних з країною-агресором. А відтак було ухвалено рішення передати церкву-фортецю Православній Церкві України.