Вівторок, 26 Листопада, 2024
Бiльше

    9 березня – м’ясопусна поминальна субота

    Напередодні неділі м’ясопусної, про Страшний суд, у храмах пройдуть богослужіння за померлих.

    Про це повідомляє Волинська єпархі ПЦУ.

    М’ясопусною ця субота називається тому, що вже за день, із понеділка, припиняється вживання м’ясного і залишається один тиждень – Масляна, Масниця – до початку Великого посту.

    Присвячуючи неділю м’ясопусну нагадуванню про Страшний суд Христів, Церква клопочеться не тільки за всіх нині живих, але й за всіх, одвіку спочилих, зокрема за померлих раптовою смертю. Святі отці узаконили чинити поминання всіх померлих, оскільки люди гинуть на морі, у горах, від голоду, вогню, на війні. Не всі з них згадуються на заупокійних молитвах поіменно, тому в храмах здійснюють це загальне, вселенське поминання, щоб ніхто не був позбавлений молитов Церкви.

    Подавати в записках та пом’яниках потрібно імена тільки тих померлих, які охрещені в Православній Церкві й до смерті залишалися її членами. Про охрещених в інших конфесіях, нехрещених та самогубців можна й варто молитися вдома чи над їх могилою.

    Корисно в пам’ять про небіжчика жертвувати на храм, подавати милостиню з проханням помолитися за покійного. Але жертва на церкву – це не тільки гроші. На поминальні столи кладуть коливо, хліб, крупи, печиво, фрукти, цукерки, борошно і т. ін. Те, що принесено у храм, треба залишити на столі: споживаючи принесене, священнослужителі й ті, кому вони передають цю пожертву, творять поминання.

    Цього дня церква вшановує пам’ять сорока мучеників, що в Севастійському озері мучилися. Але в зв’язку з м’ясопусною поминальною суботою це свято переноситься на попередній день.

    Найсвіжіше

    Популярне