Понеділок, 16 Грудня, 2024
Бiльше

    Що стоїть за вбивством батька Лєгойди “героєм СВО”?

    29 грудня у підмосковному Відному знайшли тіло Романа Легойди, батька очільника Синодального відділу РПЦ із взаємин церкви з суспільством та ЗМІ Владіміра Легойди.

    Убивцею виявився «герой СВО, вагнерівець» Адам Щербаков, якому виповнилось 25 років. Він був раніше багаторазово судимий і мав вийти на волю лише у 2025 році. 

    Російські ЗМІ також повідомляють цікаві подробиці убивства: «вагнерівець», нібито, зустрів 90-річного Романа Легойду в підмосковному магазині й почав розповідати тому про свої «подвиги» і скаржитись на долю.

    Пенсіонер зголосився підвезти «героя СВО» до магазину своєю машиною, а той дорогою почав вимагати в нього 100 тисяч рублів. 90-річний Легойда почав відмовлятись від цього прохання на що отримав близько 20 колото-різаних ран від нападника.

    «Я підійшов до нього [Легойди], щоб він підвіз мене до іншого магазину. Він мене підвіз, я зупинив його на півдорозі і показав йому ніж. <…> Ми почали боротися, він намагався вирвати у мене ніж. І все. Я його вбив», – розповів підозрюваний у вбивстві.

    Частину викрадених грошей знайшли під час обшуку у орендованій квартирі підозрюваного.

    Син вбитого – Владімір Легойда відповідає за взаємодію Російської православної церкви з громадськими організаціями та керує прес-службою патріарха Кирила і тісно співпрацює із Відділом зовнішньо-церковних зв’язків, який курується ФСБ росії. По-суті, це один із пропагандистів РПЦ, який висвітлює в позитивному ключі благословення священниками РПЦ російських військових на війну. 

    З іншого боку Владімір Легойда неодноразово критикував діяльність так званого екзарха в Африці, митрополита РПЦ Леоніда (Горбачова), який був близьким до покійного Пригожина і підтримував його. Горбачов своєю чергою негативно висловлювався про Відділ зовнішньо-церковних зв’язків, а сам займався розколом Александрійської Церкви в Африці, щоб відкликати визнання ПЦУ і налякати інші автокефальні Церкви не визнавати Томос.

    Після заколоту Прігожина, який сам був проєктом ГРУ рф і його смерті, кар’єра митрополита Лєоніда стрімко пішла донизу. ФСБ рф вирішило зачистити всіх друзів ГРУ, тому Лєоніда не тільки звільнили із Африканського екзархату РПЦ, але навіть із храму в росії, де він служив. Останнім рішенням Синоду РПЦ стала відправка “на спокій” Горбачова, що по-церковному означає відправка на пенсію і по-суті хрест на “церковно-агентурній” кар’єрі. Хоча Горбачову лише 55 років!

    Цікаві деталі вбивства, які наштовхують на певні припущення. Вбивця Легойди був зеком, який “спокутував вину” на війні проти України, але втік з неї, зрозумівши, що шансів залишитись живим в нього мало. Адам Щербаков, завербований на фронт із Брянської області, перебував у розшуку – він дезертирував із військової частини, не дослуживши до кінця контракту. Відомо, що вербуванням зеків із російських колоній займалось ЧВК “Вагнер”, тобто покійний Прігожин Євгеній.

    Складається враження, що дезертир передав “привітання” ГРУ для ФСБ через очільника пресслужби Моспатріарха Владіміра Лєгойду, “подякувавши” йому за звільнення Горбачова зі всіх можливих посад.

    Саме в такому ключі відреагували і прихильники Прігожіна-Горбачова, які заговорили про “перст Божий” і що це Бог стукається в душу Лєгойді. Мовляв, задумайся, що ти робиш.

    Втім, як би дивно це не звучало, тут можна погодитись. Деяка іронія “долі”, якщо можна так висловитись, в цьому випадку присутня. Адже Лєгойда підтримував “СВО”, як і патріарх Кіріл, а тепер “герой СВО” вийшов із тюрми і вбив 90-річного батька Лєгойди. До речі, вбитий був родом із Вінниччини.

    Відносини між РПЦ, російськими органами влади й суспільством виявляються через цей трагічний випадок вбивства Романа Легойди. Цей випадок створює можливість розглядати його не лише як злочин, а й як спробу вплинути на ситуацію в церковному середовищі через погрозу.

    Підсумки

    Вбивство може бути пов’язаним з конфліктом всередині РПЦ між прихильниками Відділу зовнішньо-церковних зв’язків та митрополита Леоніда Горбачова. Останнього було відсторонено від посад після загибелі Прігожина.

    Вбивця Адам Щербаков міг діяти на замовлення колишніх прихильників Прігожина та Горбачова з метою помсти Владіміру Легойді за його роль у відстороненні Горбачова.

    Заручниками конфлікту стали стосунки РПЦ з ФСБ, оскільки остання прагнула “зачистити” усіх пов’язаних з ГРУ та Прігожиним. Що також могло сприяти відстороненню Горбачова.

    Іронія полягає у тому, що Легойда підтримував “СВО”, а його батька вбив “герой СВО”. Таким чином, подія має ознаки замовного політичного вбивства в рамках боротьби за вплив всередині РПЦ та її зв’язків з владою.

    Реакція Лєгойди

    Владімір Легойда вчора вдень перервав своє мовчання у соціальних мережах, що триває від вчора. О другій годині дня він перепостив слова співчуття патріарха Московського Кіріла у зв’язку зі смертю Романа Легойди.

    Найсвіжіше

    Популярне