П’ятниця, 15 Листопада, 2024
Бiльше

    Без перешкод збоку УПЦ (МП) Мінкульт перевірив два корпуси Лаври

    Пам’ятка Національного значення “Теплий храм” та пам’ятка місцевого значення – “Братські келії” – 48 та 43-й корпуси Києво-Печерської лаври, після користування орендарів УПЦ (в єдності з МП), знаходяться у задовільному стані. Також залишилося звірити 119 предметів культурних цінностей, які входять до Фондової колекції загальнодержавного значення. Після рішення суду, віряни та представники УПЦ (МП) не заважали роботі членів Комісії Мінкульту.

    Про це повідомила членкиня комісії Мінкульту з приймання-передачі державного майна заповідника, директорка департаменту культурної спадщини Мінкульту Мар’яна Томин, передає bigkyiv.com.ua

    Вона додала, у разі уникнення перешкод з боку представників УПЦ МП – комісія завершить роботу через два місяці.

    “Ми сьогодні перевірили 48-й корпус і 43-й. 48-й – це є пам’ятка Національного значення – це “Теплий храм”. 43-й – це пам’ятка місцевого значення – “Братські келії”. Дві пам’ятки в задовільному стані, тому, думаю ми у спокійному режимі, сподіваюсь, зможемо продовжити роботу. Думаю, нам ще рухатися два місяці, як мінімум. Все залежить від того, на скільки нам вдасться у правовому полі уникати будь-яких зіткнень на ґрунті непорозумінь”, – розповіла Томин.

    Вона нагадала, що у заповіднику працює комісія по звірці культурних цінностей, яка має перевірити наявність 829 музейних предметів, які входять до Фондової колекції загальнодержавного значення.

    “Нам ще залишилося 119 об’єктів культурних цінностей, в рамках ще однієї комісії дозвірити. Всі інші абсолютно на місті. Все, що вивозилося, я так розумію, це були особисті речі представників монастиря. Це не були культурні цінності”, – додала Томин.

    Додамо, загалом члени комісії Мінкульту перевірили та опломбували вже вісім приміщень Києво-Печерської Лаври. 20 квітня стало відомо про чотири перевірених та опломбованих корпусів – 37, 37-А, 112 й матеріальний склад, 21 квітня були перевірені та опломбовані ще два корпуси – 39 та 44-й. Два дні поспіль представники та віряни УПЦ МП блокували роботу членів Комісії Мінкульту.

    Стосовно 112-го корпусу члени комісії зафіксували злочин за ст. 298 ККУ “Незаконне проведення пошукових робіт на об’єкті археологічної спадщини, знищення, руйнування або пошкодження об’єктів культурної спадщини”.

    Також, представники комісії Мінкульту з приймання-передачі державного майна заповідника до сьогодні не можуть потрапити до 111-го корпусу Лаври – чоловічого монастиря УПЦ (в єдності з МП). Їм не дозволяють це зробити ченці цього монастиря, намісником якого є митрополит Павло (Лебідь).

    Нагадаємо, представники Державної аудиторської служби під час ревізії Києво-Печерської Лаври виявили 36 новозбудованих самочинних будівництв – усі вони є комерційними та господарськими приміщеннями (тобто не мають прямого відношення до чернечого життя/побуту).

    29 березня представники УПЦ МП мали покинути територію Національного заповідника “Києво-Печерська лавра”. Директорка департаменту культурної спадщини Мінкульту Мар’яна Томин раніше розповідала, що УПЦ (МП) фактично не звільнила жодного приміщення в Києво-Печерській лаврі.

    Мінкульт вже тричі подавав заяву в поліцію через перешкоджання, які чинили представники УПЦ МП роботі Комісії з приймання-передачі державного майна Національного заповідника “Києво-Печерська лавра”.

    Раніше, голова СБУ Василь Малюк розповів, що 61 священнослужитель УПЦ МП підозрюється у роботі на РФ. Суди в Україні винесли 7 вироків клірикам УПЦ МП. Двох із них обміняли, одного – на 28 полонених українців. Припинено громадянство України для 19 священнослужителів УПЦ МП.

    Найсвіжіше

    Популярне