В Івано-Франківську відбулася зустріч Глави УГКЦ Святослава (Шевчука) з громадою міста. Також Блаженніший Святослав вручив дипломи 16 випускникам, які закінчили з відзнакою магістратуру Університету Короля Данила.
Подію організували засновники проєкту “Відкрита зустріч з успішними людьми”, повідомляє Суспільне.
Під час зустрічі Глава УГКЦ не оминув тему російсько-української війни: “Ми є не тільки народом-страснотерпцем, але ми є також народом героїв і переможців. І нам Бог подарує цю перемогу. Бо ми вже бачимо, що Росія програла, але ми ще не перемогли”.
Також Блаженніший Святослав розповів про візит Всеукраїнської ради церков України до Ватикану: “Папа став, зійшов набік і на своє крісло посадив нас. Дав нам найвищий майданчик, щоб ми говорили до всього світу”.
Основне завдання капеланів, каже Блаженніший Святослав, — це “допомогти нашим солдатам залишитися людьми, а не перетворитися на машину для вбивств”.
“Військовий капелан — це є той, хто чуває над душею того військовослужбовця, лікує його рани. Щобільше, часом для нього є світлом надії. Присутність військового капелана часом надає відваги. Багато мені розказували: от дають якесь військове завдання, а хлопці кажуть: “Отче, якщо ви є з нами, ми йдемо”. Було багато ситуацій, коли справді, присутність військового капелана надавала іншої мотивації, вона була джерелом того духовного стрижня, моральної стійкості”, — каже Глава УГКЦ.
Із січня 2023 року капелани почали підписувати контракт із ЗСУ. В українському війську має бути 800 військових капеланів, які матимуть звання офіцерів. Про це Суспільному розповів керівник Служби військового капеланства ЗСУ Олексій Терещук.
“Капелан буде в кожному окремому батальйоні та бригаді. Зараз у нас — перехідний період, тобто до нового року вони були цивільними. Із січня 2023 вони всі стають офіцерами. Тому це — такий нешвидкий період, але разом з тим вже є певна кількість тих, хто став офіцерами. Вони підписали контракти й стали справжніми військовими. Це — за стандартом НАТО”, — розповідає керівник Служби військового капеланства ЗСУ Олексій Терещук.
“Військові капелани є не комбатантами відповідно до міжнародного гуманітарного права. Засоби захисту — бронежилет, каска і все решта, звичайно, в них є. Зброю відповідно до Закону України їм заборонено видавати. В нас має бути орієнтовно 800 капеланів в ЗСУ. Зараз якраз йде процес відбору, призначення на посади, тому цифра постійно змінюється”, — додає Олексій Терещук.