Сьогодні, 22 липня, патріарх Румунської Православної Церкви Даниїл святкує свій 71-й день народження.
Про це повідомляє basilica.ro
Патріарх Даниїл народився 1951 року в селі Добрешти (повіт Тіміш), будучи третьою дитиною в родині вчителів Олексія та Стели Чоботея.
Після закінчення докторських студій з богослов’я під керівництвом отця Дімітру Станілоае в Бухаресті, а потім під керівництвом двох відомих французьких професорів у Страсбурзі, Дан-Іліє Чоботеа у віці 36 років прийняв чернецтво з іменем Даниїла.
Він увійшов до чернечого життя в 1987 році в монастирі Сіхастрія.
Через три роки він був висвячений на єпископа і кілька місяців служив єпископом-помічником в архієпархії Тімішоари, ставши митрополитом Молдови і Буковини 7 червня 1990 року.
В Яссах він мав численні успішні ініціативи в душпастирській, адміністративній та академічній сферах. Серед них були кроки, зроблені для консолідації та відновлення митрополичої катедри в Яссах, заснування Центру діагностики та лікування Провидіння, який став першою лікарнею Церкви зі структурою, затвердженою Міністерством охорони здоров’я, на 102 ліжка.
З вересня 2007 року обраний патріархом Румунії.
Від початку своєї місії патріарх Даниїл забезпечував продовження проектів, що були на той час, і започаткування нових проектів, не відокремлюючи Божественну Літургію від людинолюбства, і людинолюбство від Літургії чи соціальну роботу від духовного життя.
У цей період Румунська Церква зазнала змін, спрямованих на збереження незмінного духу молитви і, водночас, на покращення життя всіх.
Найвідомішим із досягнень нинішнього лідера Румунської Православної Церкви є виконання давнього бажання румунів: Національний собор, який був освячений через сто років після Великого союзу Румунії 1918 року.
Особливу увагу Патріарх Даниїл звернув на румунських попередників, мучеників і святих. За час його патріаршого служіння було канонізовано понад 30 румунських святих. Кафедральний собор спасіння румунського народу присвячений усім національним героям, а його покровителем є святий апостол Андрій.
Серед перших ініціатив у Бухаресті було створення медіа-центру Basilica. Патріарх Даниїл також особливо турбується про румунів у діаспорі, тому, за пропозицією Його Блаженства, Священний Синод у 2009 році вирішив запровадити день, присвячений румунським мігрантам.
Патріарх заохочував громадську діяльність у ці роки, причому Румунська Православна Церква стала найвидатнішим благодійником і має понад 800 благодійних установ.
Урочистості у Патріаршому соборі
У Патріаршому соборі у п’ятницю відслужено Богослужіння на знак вдячності Богу за останні досягнення в житті Румунської Православної Церкви та патріарха Даниїла.
Починаючи з 12:00 у Патріаршому палаці відбудеться ювілейні заходи, під час яких будуть представлені різноманітні привітання. У них візьмуть участь єрархи Священного Синоду, представники центральної та місцевої державної влади, діячі громадського життя Румунії, члени Постійної ради Національної церковної ради та єпархіальної ради Бухарестської архієпархії, духовенство та миряни.