Міжнародна волонтерська спільнота InformNapalm представила інтерактивну базу даних російської агресії проти України, Грузії та Сирії.
Про це йдеться на ресурсі проєкту.
База Russian Aggression — це результат роботи волонтерів за всі роки існування спільноти. Це понад 2000 OSINT-розслідувань InformNapalm, вони систематизовані і розділені на дві групи. 1-ша група вміщає розслідування про російське озброєння, виявлене на Донбасі; 2-га група розслідування про підрозділи російської армії, що брали участь в агресії проти України, Грузії, Сирії.
База містить масштабні факти вторгнення понад 2600 російських військовослужбовців з 101 формування ЗС РФ та інших силових структур Росії, а також 53 типи російського озброєння і техніки, яка не могла стати трофеєм і таємно постачалась на Донбас.
Зображення шевронів військових частин і фото зразків техніки — клікабельні посилання, які ведуть до повних текстів розслідувань.
Творці бази «Russian Aggression» впевнені, що вона буде корисною журналістам і експертам, які досліджують участь Росії у збройних конфліктах та гібридних війнах.
Зараз база доступна українською, англійською, болгарською, російською, чеською та німецькою мовами. База постійно оновлюється та доповнюється новими фактами і доказами. Свіжі оновлення станом на 15 березня 2021 року.
«Кожна нова брехня російської пропаганди має бути випалена за допомогою доказів та фактів. Давайте разом писати історію боротьби з агресором і спільно викривати його на світовій арені, під час дипломатичних зустрічей, на сайтах та інтернет-форумах. Тільки так ми зможемо посилити політичний та інформаційний тиск на Російську Федерацію. Примушування агресора до миру має бути безкомпромісним», – підсумували волонтери Інформнапалму.
Нагадаємо, українські борці з дезінформацією оприлюднили спільну заяву стосовно санкцій, накладених на Тараса Козака та пов’язаних з ним юридичних осіб.