11 лютого на пленарному засіданні Київської міської ради депутати передали в дар італійському місту Флоренція бронзову скульптурну композицію «Тарас Григорович Шевченко». Рішення підтримали 101 депутат Київради.
Скульптура Кобзаря авторства Олега Пінчука, Богдана Томашевського і Володимира Шолудька створена за кошти меценатів.
Композицію встановлять на території бібліотеки делле Облате у центрі міста, і приурочити цю подію до дня народження письменника, 9 березня.
— Сьогодні — в продовження дружніх відносин та співпраці з мерією і містом Флоренція — ми маємо передати пам’ятник Тарасу Шевченку нашим італійським друзям. Його встановлять у Флоренції. Скульптура великого Кобзаря створена за кошти меценатів, — сказав мер Києва Віталій Кличко.
Про ідею встановлення пам’ятника зайшла мова після того, як у 2015 році у парку «Володимирська гірка» відкрили скульптуру італійському поету Данте Аліг’єрі. Наступного року столичний очільник Віталій Кличко відвідав батьківщину Данте і обговорив з мером Флоренції Даріо Нарделлою майбутній пам’ятник Тарасу Шевченку в центрі міста. Флоренція та Київ є містами-побратимами, повідомляє “Вечірний Київ”.
Виконання задуму затяглося на кілька років через підготовку документації, адже уся центральна частина Флоренції перебуває під захистом ЮНЕСКО. «Місто, в якому навіть викорчувати камінчик з бруківки — неможливо важка бюрократична робота», — пояснили у Почесному консульстві України у Флоренції. І ось, напочатку весни 2021 року, справа має дістатися фінішу: відкриття пам’ятника збираються приурочити до дня народження Шевченка, 9-го березня.
Флорентійська міська рада надала дозвіл на встановлення бронзової скульптури на території бібліотеки Облате. Це історичний комплекс XVI століття, розташований поруч із головним собором Санта Марія дель Фйоре.
У грудні на подвір’ї бібліотеки демонтували старий фонтан, на цьому місці й встановлять пам’ятник Тарасу Шевченку.
Нагадаємо, після трьох місяців зволікань, у сербському місті Нові Сад був відкритий бюст українського поета і художника Тараса Шевченка. Проти відкриття пам’ятника виступали Сербська радикальна партія (СРС) і опозиційна Демократична партія Сербії, заявляючи, що це може порушити традиційно добрі відносини між Сербією та Росією.