14 січня Велика Палата Європейського суду з прав людини у Страсбурзі винесла рішення про прийнятність міждержавної справи за позовом України проти Російської Федерації № 20958/14 (щодо Криму).
Про це повідомив у Фейсбуці заступник міністра юстиції України – уповноважений з питань Європейського суду з прав людини в Міністерство юстиції України Іван Ліщина.
“Прийнятно!”, – написав Ліщина.
Він також опублікував рішення ЄСПЛ, в якому Суд погодився з позицією України, що Росія з 27 лютого 2014 року здійснює ефективний контроль над АР Крим та містом Севастополем, які є невід’ємними частинами України. РФ, в свою чергу, стверджувала, що здійснює контроль над Кримом з 21 березня 2014 року.
“Приймаючи це рішення, суд враховував, зокрема, розмір і силу посиленої російської військової присутності в Криму з січня по березень 2014 року, без згоди української влади чи будь-яких доказів того, що існує загроза для дислокованих там російських військ, згідно до відповідних двосторонніх угод між Україною і РФ, чинних на той час. Суд також визнав звіт українського уряду послідовним протягом усього розгляду справи; вони надали детальну та конкретну інформацію, підкріплену достатніми доказами, щоб довести, що російські війська не були пасивними спостерігачами, а брали активну участь у передбачуваних подіях”, – йдеться у рішенні ЄСПЛ.
Адвокат Сергій Заєць (УГСПЛ) звернув увагу на такі моменти в рішенні ЄСПЛ: