Європейський суд з прав людини вирішив не застосовувати термінових заходів для захисту храмів Української православної церкви в Криму.
Про це йдеться в рішенні суду, опублікованому на сайті ЄСПЛ 1 вересня.
«Суд вирішив відхилити запити як виходять за рамки застосування правила 39 (тимчасові заходи) регламенту суду, оскільки вони не спричиняли ризик серйозного і непоправної шкоди. Суд задовольняє такі запити тільки у виняткових випадках, коли заявники зіткнулися б з реальним ризик незворотного шкоди», – йдеться в повідомленні, повідомляє Крим.Реалії.
У повідомленні зазначається, що Європейський суд вирішив відхилити клопотання як таке, що знаходиться поза сферою застосування, після отримання інформацію від уряду Росії 24 серпня 2020 року у відповідь на його запит суду. Згідно з усталеною практикою суду, такі клопотання не виходять за рамки застосування правила 39 Регламенту Суду, коли вони не пов’язані з ризиком серйозної та непоправної шкоди основного права, передбаченого Конвенцією.
У повідомленні Суду є дивний момент: заявником клопотання значиться «Українська православна церква Київського патріархату».
ECHR refuses urgent measures in cases concerning Ukrainian Orthodox Church in Crimeahttps://t.co/KMrsg0uIWl#ECHR #CEDH #ECHRpress
— ECHR CEDH (@ECHR_CEDH) September 1, 2020
Раніше ЄСПЛ звернувся до російської влади через утиски Православної церкви України в Криму. Також ПЦУ організувала зустріч щодо захисту вірян в Криму за участі представників ООН та дипломатів.
Митрополиту ПЦУ Клименту в день 20-річчя його архієрейської хіротонії (23 липня – посвята в духовний сан) російські окупанти вручили постанову про знесення храму в Євпаторії. Окупанти в Криму фактично змушують архієпископа ПЦУ руйнувати власні храми. Росія не хоче «сторонніх вірян» у Криму» окрім УПЦ Московського патріархату.