Митрополит Московського Патріархату в Україні Онуфрій (Березовський) навіть після скандалу навколо масових зібрань у Чернівцях та Рівному, після повідомлень про 90 хворих у Лаврі, після госпіталізації митрополита Павла (Лебідя), який місяць тому закликав «нічого не боятися і всім приходити», — не просить вірян залишатись вдома.
У відеозверненні митрополит Онуфрій звернувся до своєї пастви, але не попросив її залишатись вдома.
«Завдяки владі, яка пішла нам на зустріч, Пасхальна служба буде транслюватися на телеканалах „Україна“ та „Інтер“. Ті ж віряни, які прийдуть на богослужіння, стоятимуть і молитимуться на вулиці, дотримуючись усіх необхідних санітарних норм.»
Ситуацію прокоментував речник ПЦУ архієпископ Євстратій (Зоря).
«Ані слова про необхідність залишатися вдома. Ані слова про те, що масові заходи заборонені. Ані слова про чіткі роз‘яснення, які були отримані від Національної поліції, що скупчення біля храмів — не повинні мати місця», — написав він на своїй Facebook сторінці.
За його словами, влада, ПЦУ та інші церкви вже кілька тижнів спонукають громадян залишатися вдома.
«Наша Церква вустами рішень Синоду, звернень Предстоятеля — закликає лишатись вдома. Пояснюючи це християнським обов‘язком турботи про ближніх….Навіть особисто Московський патріарх — закликає лишатися вдома», — написав Євстратій.
Він також додав, що у Православній Церкві України теж хочуть, щоби люди «молилися на Великдень у храмах — але зараз вони мають залишатися вдома», а приклад Лаври наочно пояснює — чому.
Архієпископ ПЦУ висловив сподівання, «що за дні Страсного тижня вдастся достукатися до свідомості керівництва МПвУ, щоби вони заявили хоча б те, що заявив їхній патріарх». «Не треба більшого — просто процитуйте слово в слово.»
«Безвідповідальність і недалекоглядність можуть дуже дорого обійтися Церкві — і через хворобу, і через посилення аргументів новітніх „войовничих безбожників“, які так само, як сто років тому, лише шукають „виправданого“ приводу для збурення суспільства проти Церкви», — підсумував Євстратій.
Нагадаємо, раніше Кураєв критикував владику Павла (Лебідя): «Не покаявся у своєму тупому геройстві «обніматись».