П’ятниця, 3 Січня, 2025
Бiльше

    Ключові рішення Синоду Єрусалимського патріархату

    Священний Синод Єрусалимського Патріархату був скликаний у четвер, 26 грудня 2024 року, під головуванням патріарха Феофіла ІІІ.

    Керуючись пропозиціями патріарха, Синод прийняв наступні рішення:

    1. Скликати богословську конференцію в Хрестовоздвиженському монастирі в пам’ять і на честь 1700-річчя Першого Вселенського Собору в Нікеї в Константинополі, який засудив аріанство як єресь і закріпив божественність Христа терміном Homoousion («єдиносущний») у сповіданні віри, відомому як Нікейський Символ віри.

    Для проведення цієї Конференції Священний Синод призначив Комітет на чолі з Блаженнішим Патріархом Феофілом ІІІ.

    2. Підтвердили перенесення на наступний рік прибирання храму Різдва Христового у Вифлеємі, згідно з рішенням Трьох Основних Спільнот, у зв’язку з триваючими ремонтними роботами в Базиліці.

    3. Синод детально вивчив право грецьких православних ставити свою ікону у Святому Гроті напередодні свого свята Богоявлення, коли воно збігається в неділю або понеділок з Різдвом вірмен, і, відповідно, звернувся з відповідним листом і цього року до Голови Комітету з церковного статус-кво, палестинського державного міністра Рамзі Хурі.

    4. Заслухав звіт архієпископа Антедонського Нектарія, представника Константинопольського Патріархату, про його участь у 22-й Конференції Вселенських релігійних лідерів традиційних релігій, що відбулася 8 жовтня 2024 року в Казахстані.

    Синод високо оцінив доповідь архієпископа Нектарія та був поінформований про присудження першої премії Казахстану Блаженнішому Патріарху Єрусалимському Феофілу за його великий внесок у справу миру у Єрусалимському регіоні та на міжнародному рівні.

    Архієпископ Нектарій представив ще одну доповідь про свою участь в урочистостях Болгарської Церкви з нагоди ювілею 100-річчя з дня інавгурації Патріаршого собору святого Александра Невського в Софії.

    5. Заслухали також рапорт професора Георгія Драгаса про його участь у діалозі разом із професором Теодоросом Гіагку з Салонікського університету між Східними Православними Церквами та Східними Церквами в Коптському Патріаршому Центрі Логосу у Святому монастирі Бішой в Єгипті в період 15 – 18 вересня 2024 року. Священний Синод високо оцінив внесок преподобного отця Георгія Драгаса в цей діалог в цілому.

    6. Патріарх поінформував Священний Синод про свою участь та промову на урочистостях в Оксфорді з нагоди вшанування пам’яті покійної Міки Ертеґун, чий фінансовий внесок у реставрацію храму Гробу Господнього у 2017 році мав першорядне значення.

    7. Патріарх Феофіл поінформував членів  Синоду про нещодавній візит заступника міністра закордонних справ Греції Олександри Пападопулу.

    Вона отримала детальну інформацію від патріарха і пообіцяла щиро сприяти вирішенню проблем, з якими стикається Патріархат, таких як відмова у видачі віз членам Патріархату, які виїжджають за кордон, на підставі кількості років їхнього перебування в Ізраїлі, а також відмова у видачі ізраїльських посвідчень особи та недопуск студентів до вивчення в Сіонській школі, якщо вони не досягли 14-річного віку.

    Вона взяла на себе зобов’язання сприяти всім зусиллям Патріархії щодо створення Центру богословських досліджень у монастирі Святого Хреста.

    8. Блаженніший також згадав про нещодавній візит Архиєпископа Кентерберійського Джастіна Велбі та його підтримку і повагу до статус-кво святих місць у старому місті, а також до підтримки і добробуту християнських громад на Святій землі.

    9. Заслухати доповідь архимандрита Варфоломія, настоятеля монастиря святого Івана Хрестителя, що знаходиться біля храму Гробу Господнього, про масштабні реставраційні роботи як всередині храму, так і простору навколо нього, а також у підземному візантійському храмі, та про виплати орендарям за те, щоб вони залишили свої незаконні магазини, які перешкоджали доступу до двох головних входів до монастирів. Священний Синод подякував архимандриту Варфоломію за його відданість цій важливій справі.

    10. Призначення священнослужителів і чернечі постриги були затверджені Священним Синодом відповідно до пропозицій патріарха.

    11. Священний Синод погодився з пропозицією патріарха Феофіла про те, що приміщення, яким користуються копти навпроти західної сторони Святого Едікулу, має бути відремонтоване Трьома Основними Спільнотами.

    12. Синод підтвердив пропозицію патріарха Феофіла про те, що кожен монастир чи парафіяльна церква матиме лише одну печатку, якою користуватиметься лише Настоятель монастиря або Головний священик парафії.

    Найсвіжіше

    Популярне