Субота, 21 Грудня, 2024
Бiльше

    У Києві відкрилася виставка з іконами «Козацькі дари», яка розкриває ментальність українських козаків

    Запорозькі козаки, старшина та гетьмани робили щедрі пожертви у розвиток освіти, книговидання, науки, церкви та мистецтва.

    Історико-мистецький виставковий проєкт «Козацькі дари», що має на меті розкрити ментальність українського козака-воїна, його щедрої лицарської душі та продемонструвати поступ меценатських і благодійних традицій справжньої української еліти. Про це «Вечірньому Києву» повідомили у Музеї історії міста Києва.

    Запорозькі козаки, старшина та гетьмани робили щедрі пожертви у будівництво православних храмів і монастирів, козацьких шпиталів, монастирських лікарень, друкарень при монастирях і майстерень з виготовлення книг.

    Одночасно з участю запорожців і козацької старшини у війнах із загарбниками українських земель, вони знаходили час і кошти на розвиток науки та мистецтва. Особливу увагу козацька еліта приділяла становленню освіти та книговидавничій справі в Гетьманщині.

    «Козацька старшина та гетьмани володіли казковими скарбами, будували величні храми та розкішні палаци, усвідомлюючи, що „помандрують у вічність“ без єдиного золотого. Завдяки своїм щедрим донатам ці унікальні постаті ніколи не зникнуть зі сторінок історії України, — наголосила генеральна директорка Музею історії міста Києва Діана Попова. — Музей історії міста Києва прагне показати, наскільки глибокою є наша традиція меценатства та благодійності. І нагадати, що справжня еліта суспільства проявляється у своїй щедрості, навіть у скрутні часи дбаючи про майбутнє рідної землі».

    Куратором виставки став мистецтвознавець, лауреат Національної премії України ім. Т. Шевченка Володимир Недяк.

    Серед експонатів — художні роботи, книги, ікони, коштовне церковне начиння, посуд, мапи та інше. Це унікальні предмети з фондової колекції Музей історії міста Києва, а також партнерів проєкту: Музею Шереметьєвих, Національного художнього музею та Музею Гетьманства.

    Нагадаємо, у Черкасах переосмислюють недобудову УПЦ (МП) і планують там музей.

    Найсвіжіше

    Популярне