Субота, 7 Грудня, 2024
Бiльше

    Релігія як інструмент гібридної війни: як Росія використовує жінок для пропаганди на окупованих територіях

    Росія активно використовує релігію для виправдання війни проти України, застосовуючи її як потужний інструмент гібридної агресії. Особливу роль у цьому процесі відіграє діяльність організації «Союз православных женщин», створеної за благословенням російського Патріарха Кирила в 2010 році.

    Як з’ясувало видання «Бахмут IN.UA», «Союз православных женщин» є важливим елементом інформаційної війни Росії та об’єднує декілька сфер впливу — релігію, соціум і політику. Організація займається «захистом та укріпленням традиційних сімейних цінностей», заснованих на православних релігійних віруваннях, водночас підтримує «СВО» (війну рф проти України), нібито допомагає переселенцям та російським військовим. На початку війни «Союз православных женщин» переконував у доцільності вторгнення Росії в Україну та виправдовував повномасштабну війну релігійними лозунгами.

    «Релігія стала для росії потужним інструментом гібридної війни, що забезпечує ідеологічне підґрунтя для агресії та дозволяє посилювати вплив через пропаганду та інформаційно-психологічні операції (ІПСО)», — зауважили у виданні.

    Пропагандисти ведуть активну діяльність в інтернеті, зокрема через Telegram-канал. Лише за один місяць організація виклала 84 пости. Журналісти проаналізували тематику каналу за жовтень 2024 року — найбільше писали про релігію: привітання з різними релігійними святами, вшанування ікон і святих московської церкви тощо. Також організація часто робить репости з інших каналів із пропагандистським контентом.

    «Союз православних женщин» нерідко використовує у своїх публікаціях суспільний образ жінок як моральних авторитетів, «берегинь сім’ї», транслюючи пропаганду у формах, які викликають довіру: благодійність, підтримка російської армії та захист «традиційних цінностей. У російській пропаганді роль жінок має стратегічне значення. Жінки, залучені до цієї діяльності, виконують роль посередників між владою та суспільством», — резюмує видання.

     

    Найсвіжіше

    Популярне