Вівторок, 10 Грудня, 2024
Бiльше

    Архієпископ Афінський закликав МЗС Греції захистити православну громаду в Сирії

    Архієпископ Афінський Ієронім звернувся до Міністерства закордонних справ Греції з рішучим закликом вжити негайних дій для захисту православної громади греків у Сирії в умовах дедалі небезпечнішої ситуації. Наголошуючи на погіршенні умов у зруйнованій війною країні, Архиєпископ висловив серйозну стурбованість щодо виживання християнської присутності в регіоні.

    Про це пише Orthodox Times.

    «Ситуація в охопленій війною Сирії знову стала надзвичайно нестабільною. Внутрішній збройний конфлікт ще більше загострився з драматичними наслідками для цивільного населення», – заявив архієпископ Ієронім. «Просування екстремістських збройних груп і захоплення Алеппо загрожують міжконфесійному складу населення регіону, який, серед іншого, з давнини включав еллінську та грецьку православну громаду — під егідою Грецького православного патріархату Антіохії та всього Схід, а також християнське населення сирійських якобітів, вірмен та інших християн. Через затяжний конфлікт та його трагічні та жахливі наслідки зараз існує загроза повного викорінення та зникнення грецького православ’я та християнства з ширшого регіону з усіма неминучими наслідками, які це призведе до майбутнього самого регіону. »

    Грецька Церква висловила свою солідарність з Патріархом Антіохії і всього Сходу Іоаном Х і митрополитом Алеппським Єфремом, а також з переслідуваними грецькими православними вірними в Сирії. Церква висловила свою підтримку християнським лідерам інших Церков у Сирії, наголошуючи на спільному становищі всіх тих, хто страждає під час триваючого конфлікту.

    Архієпископ Ієронім закликав грецький уряд, особливо Міністерство закордонних справ, очолити дипломатичні та гуманітарні ініціативи, спрямовані на стабілізацію регіону та забезпечення безпеки грецьких православних та емігрантських громад. Крім того, він закликав міжнародні організації та світову спільноту вжити рішучих дій для припинення тривалого та руйнівного конфлікту, відновлення постраждалих територій та збереження безцінного міжконфесійного співіснування та культурного розмаїття регіону.

    «Збереження цієї спадщини має важливе значення, — наголосив він, — не лише для християн Сирії, але й для всього світу, як свідчення взаємної поваги та співпраці».

    Найсвіжіше

    Популярне