Четвер, 26 Грудня, 2024
Бiльше

    Україна та Москва на порядку денному богословської конференції NKUA

    На завершення Міжнародної конференції з богослов’я, присвяченій темі ролі Православної Церкви в сучасній геополітиці, учасники обговорили виклики і проблеми, що стоять перед православ’ям у світовому контексті.

    Серед учасників були відомі богослови, науковці й церковні діячі, зокрема Евангелос Венізелос, колишній віцепрем’єр Греції, митрополит Мессінії Хризостом, митрополит Констанції Василій і архідиякон Іоанн Хрисавгіс. Темами обговорення стали канонічні юрисдикції, геополітичні виклики православ’я, вплив Росії на церковні процеси та необхідність єдності в православному світі, повідомляє orthodoxtimes.com 

    Венізелос наголосив, що діаспорне питання є юрисдикцією Вселенського Патріархату, а православ’я часто стикається з викликами, обумовленими авторитарним і ліберальним середовищами. Архідиякон Хрисавгіс підкреслив важливість смирення та усвідомлення справжнього місця Церкви в сучасному світі, згадавши про роль Російської Церкви в підтримці війни.

    «Як може Патріарх Московський очолити літургії, і як його митрополити можуть продовжувати служити з ним, знаючи, що той самий Хрест, який він тримає, щоб благословляти війну, використовується в богослужінні? Скільки б ми не заглиблювались у канонічні питання чи рукоположення, скільки б грандіозних храмів не будували чи не дивувалися плачучим іконам, ми повинні визнати, що зазнали поразки. Прийняття смирення є обов’язковим — це єдиний шлях до розуміння нашої справжньої позиції на геополітичному ландшафті».

    Митрополит Василій провів паралелі між агресією Росії в Україні та окупацією Кіпру, наголошуючи на вибірковості міжнародних санкцій. Митрополит Хризостом засудив російську політику розколу, яка підриває єдність православ’я, зокрема в Африці та на Близькому Сході.

    Професор Ангелос Сирігос звернув увагу на російську стратегію впливу через просування своїх традицій, тоді як митрополит Перістерійський Григорій розповів про “геоцерковність” як взаємозв’язок між геополітикою і церковними структурами.

    Конференція завершилася закликом до єдності, подолання націоналізму та визнання ролі Вселенського Патріархату як координаційного центру православного світу.

    Найсвіжіше

    Популярне