У міністерстві внутрішніх справ Естонії оголосили недостатніми ті зміни, які внесла до свого статуту Естонська православна церква Московського патріархату для розриву зв’язків з Москвою.
Як пише “Європейська правда”, про це повідомляє ERR.
У відомстві офіційно повідомили ЕПЦ МП, що ухвалені нею зміни до статутів для дистанціювання від Російської православної церкви і патріарха Кіріла є недостатніми, а запропонована нею нова самоназва також не може бути затверджена.
“Вплив Московського патріархату на ЕПЦ МП не зменшується внаслідок зміни назви чи усунення згадки про Московський патріархат, РПЦ і патріарха зі статутів… Вплив МП залишається таким самим, і в адміністративному, і в канонічному сенсі”, – повідомив у відповіді керівництву церкви канцлер МВС Тармо Міілітс.
Одним з аргументів є те, що в оновленому статуті залишилося посилання на томос 1993 року, у якому прямо закріплено підпорядкування естонської церкви Московському патріархату.
“В МВС очікують, що ви знову переглянете статут, врахувавши спостереження, висловлені у цьому листі, та ухвалите його у такій формі, яка повністю виключить афіліацію з Московським патріархатом та РПЦ”, – зазначив він.
Окрім того, в МВС заявили про неможливість перереєструвати церкву з назвою “Естонська православна церква”, оскільки вона надто схожа на вже зареєстровану Естонську апостольсько-православну церкву, а також буде хибно створювати враження, що йдеться про організацію, яка об’єднує усіх православних Естонії.
На додачу, МВС висловило зауваження щодо інтерпретації у статуті певних історичних фактів.
Міністр внутрішніх справ Естонії ще у серпнівисловив сумнів у тому, що нову назву Естонської православної церкви Московського патріархату можна буде зареєструвати, та що її зміни до статуту достатні для того, щоб зняти усі питання.
Нагадаємо, у травні парламент Естонії ухвалив заяву, в якій засудив діяльність Московського патріархату і оголосив йогоінститутом, що підтримує агресію РФ.
МВС Естонії запрошувало на розмову представників Естонської православної церкви Московського патріархату після того, як РПЦ оголосила війну в Україні “священною”.