У переддень свята Преображення Господнього, яке відзначатиметься 6 серпня, у храмі на честь Собору Київських Святих розповіли про глибокий зміст традиції освячення перших плодів.
Ця традиція бере свій початок ще зі Старого Завіту, де сказано: “Початки плодів землі твоєї принось у дім Господа, Бога твого” (Вих. 23: 19). Звичай нагадує вірянам, що все на землі походить від Бога.
У давнину люди приносили до храму перший сніп пшениці, перший кошик фруктів чи першу чашу меду як подяку за врожай. Сьогодні традиція дещо змінилася, але віряни все ще приносять до церкви мед і фрукти для благословення.
Під час обряду священники окроплюють плоди свяченою водою і читають спеціальну молитву. У ній прославляється Господь як творець всього сущого і звучить прохання благословити тих, хто працював над вирощуванням цих плодів.
У храмі підкреслюють, що освячені фрукти не стають святинями. Головним об’єктом благословення є сама людина, яка виростила ці плоди з Божої милості.
Вірян закликають, приносячи плоди на освячення 6 серпня, засвідчити свою вдячність Творцеві та просити Його оновити і освятити світ.