У вівторок, 11 червня 2024 року, Вселенський патріарх Варфоломій очолив Божественну літургію в Патріаршому храмі з нагоди пам’яті святих і славних апостолів Варфоломія і Варнави.
Вселенському Патріарху співслужили численні запрошені митрополити і архієпископи, серед яких Еммануїл Халкідонський, Сотіріос Канадський, Мелітон Філадельфіський, Амвросій Корейський, Апостол Нью-Джерсійський й інші, інформує orthodoxtimes.com
Після Літургії до Вселенського патріарха звернувся митрополит Халкідонський Еммануїл від імені архієреїв. У своїй промові Вселенський патріарх тепло подякував митрополиту Халкідонському за «виявлену любов і шану не тільки присутніх, але й братів єпископів, які моляться здалеку». Він також подякував усім, хто прийшов на святкування з ним або надіслав йому свої привітання. Говорячи про свято апостолів Варфоломія і Варнави, він, між іншим, зазначив, що апостоли Господні «проповідували Євангеліє спасіння всьому творінню з великим терпінням… у щирій любові, у слові правди, у силі Божій» (2 Кор. 6:4-7)».
Потім він додав: «Апостольська праця є серцевиною життя та ідентичності Церкви. Як проголосив Святий і Великий Собор Православ’я (Крит 2016), це «подих життя, який Церква вдихає в людське суспільство, роблячи світ Церквою» (Енцикліка, § 6). Як написано, «Церква є світло, і тільки те, що є світло, є Церква».
Це позачасова місія Церкви Христової. Звичайно, часи і знаки часу змінюються. Сьогодні Церква живе в іншому світі, про який має свідчити. Це світ, який вона не може ігнорувати чи відкинути, і, звісно, вона не може повністю адаптуватися до нього.
Двома орієнтирами для апостольського свідчення Церкви сьогодні залишаються: а) вірність традиції істини, яка не є минулим, а живою і життєдайною присутністю в Церкві, точніше, саме життя Церкви. б) сучасні історико-культурні реалії та ознаки часу.
Потім Вселенський Патріарх звернувся до молодого покоління: «Звертаючись до нового покоління, ми підкреслюємо, що наша еллінська православна традиція є джерелом натхнення, екзистенційного збагачення та творчості. Вона загострює наше відчуття правди та сенсу жертви та служіння, високих цінностей, які завжди передбачають самовдосконалення та орієнтацію на спільне благо. Ніколи в історії людства духовні цінності не сприймалися як належне. Це дуже своєчасне спостереження сьогодні, коли існує широко поширене переконання, що відповідальність, свобода, справедливість і мир автоматично стануть результатом науково-технічного прогресу, економічного розвитку та спілкування в Інтернеті. Правда, однак, зовсім інша».
Наприкінці свого слова Патріарх подякував архієреям, співслужителям і всім, хто підтримує Матір-Церкву. Після Божественної Літургії Вселенський Патріарх прийняв у патріархії вітання.
Напередодні свята Вселенський патріарх прийняв делегацію Синоду Критської Церкви на чолі з архієпископом Євгенієм, який передав теплі побажання архієрея, духовенства та народу.
Нагадаємо, архієпископ Австралії назвав Вселенського патріарха великим не віком, а духом.