Кілька відомих християнських неприбуткових організацій Нігерії подали петицію до уряду США із закликом внести Нігерію до списку “країн, що викликають особливе занепокоєння” через порушення релігійної свободи.
У петиції, адресованій Державному секретарю США Ентоні Блінкену, організації, серед яких Центр підтримки жертв кризових ситуацій “Емансипація”, Міжнародна організація з розбудови миру і соціальної справедливості та Коаліція за громадянські права, детально описали напади на християнські громади з боку радикальних ісламських терористичних угрупувань, таких як “Боко Харам” і бойовики “Фулані”, christianpost.com
“Вже більше десяти років християни в північній і центральній частинах Нігерії піддаються насильству, примусовому наверненню, переміщенню і навіть смерті від рук цих екстремістів, – йдеться в петиції. “Уряд Нігерії неадекватно реагує на ситуацію і не забезпечує безпеку і захист вразливих релігійних меншин”.
Групи наводять [напади, подібні до тих, що сталися на початку 2021 року, в результаті яких понад 20 000 християн стали вимушеними переселенцями], як доказ того, що насильство проти релігійної спільноти не вщухає, незважаючи на запевнення уряду. Вони стверджували, що це є підставою для визначення Нігерії як “країни, що викликає особливе занепокоєння”, що може спричинити санкції, якщо зловживання триватимуть.
Активіст релігійної свободи Емека Умеагбаласі каже, що петиція спрямована на те, щоб змусити уряд Нігерії зробити більше. “Занадто довго християни були залишені наодинці з терористичними нападами, в той час як сили безпеки сиділи склавши руки і майже нічого не робили”, – сказав Умеагбаласі.
Він пояснив, що внесення Нігерії до списку було б “останнім засобом”, щоб змусити її лідерів вжити конкретних захисних заходів. Це також могло б допомогти змінити наративи, які заперечують або применшують масштаби переслідувань, вважають християни, що подали петицію.
Однак введення обмежень проти Нігерії може мати економічні наслідки і ризики подальшого розпалювання політичної та міжконфесійної напруженості, попереджають експерти. Міністр інформації Нігерії Лай Мохаммед раніше заявив, що таке таврування буде “неточним” і зашкодить міжконфесійним відносинам.
У будь-якому випадку, християнські лідери Нігерії наполягають на тому, що вони будуть продовжувати висувати це питання на міжнародний рівень через адвокацію та юридичні засоби. “Ми не будемо мовчати, поки наші громади руйнує екстремізм. Світ повинен знати, що відбувається”, – сказав преподобний Джон Хаяб, національний президент Християнської асоціації Нігерії.
Поки петиція чекає на розгляд у Вашингтоні, суперечка про релігійну свободу в найбільш густонаселеній країні Африки, ймовірно, залишиться геополітичною гарячою точкою. Але для християнської меншини Нігерії ці дебати представляють набагато більше, ніж політику – це відчайдушна боротьба за виживання.