Вперше у храмі Кропивницького відзначили день Петра і Павла – храмове свято — за новоюліанським календарем.
Рішення про перехід на новий календар віряни ухвалили торік у грудні, розповів настоятель храму Петра і Павла Іван Шубин.
Люди зібралися 29 червня на молитву у підвалі храму, який будують з 2018 року. Минулого року це робили 12 липня. Різдво відзначали 25 грудня, говорить настоятель: “І всі нерухомі свята, які є, ми відзначаємо вже за новоюліанським календарем”.
Свята, які входять до великоднього циклу, залежать від дати Великодня. Нерухомі зміщуються на 13 днів: “Для прикладу: якщо у серпні ми святкували Маковея 14 серпня, то зараз це буде 1 серпня. Свято Преображення в нас було 19 серпня, зараз буде 6 серпня. – каже Іван Шубин. – Можливо, трохи важче тим людям, які час від часу відвідують храми, для них це ще незвично. Часом плутаються в цих датах, то я стараюсь повідомляти людям, що такі зміни відбулися. Війна піддвинула це. Воно було, це йшло, а війна пришвидшила цей шлях”.
У Кіровоградській області сім парафій ПЦУ перейшли на новий календар, всього 125 громад.
“Всі інші, коли ми збиралися на парафіяльні збори, засвідчили, що коли буде ухвалене рішення церквою перейти з 1 вересня на новоюліанський календар, перейдуть теж”, – сказав архієпископ.
У липні має відбутися помісний собор, який має затвердити рішення архієрейського собору, на якому було ухвалене рішення новоюліанський календар взяти за основу для всієї церкви.
Календарну реформу у Православній церкві України розпочали минулого року. Після низки рішень, з 1 вересня мають перейти на новоюліанський календар, за яким дати нерухомих свят різнитимуться в 13 днів. Приміром, Різдво не 7 січня, а 25 грудня.