Вівторок, 26 Листопада, 2024
Бiльше

    Папі Римському подарували хрест, символ болю українського народу

    У вівторок, 21 лютого, напередодні річниці війни в Україні, Папа Римський Франциск прийняв на приватній аудієнції у Будинку Святої Марфи виконавчого директора фонду Caritas-Spes України о. В’ячеслава Гриневича.

    Священник розповів про цю зустріч і про свій символічний подарунок Папі Римському – хресті з осколків шибок будинків, зруйнованих бомбардуваннями, передає Vatican News.

    За словами о. Гриневича, аудієнція дала можливість поділитися свідченням роботи «Карітасу» в Україні. «Тато з нами, у молитві, і він робить багато, – зазначив священик, – але коли не видно виходу із ситуації війни, приходить втома, тому Папа закликав наш ‘Карітас’ продовжувати роботу, запевнивши, що він усім серцем з нами і робить все можливе у цій жахливій ситуації».

    Говорячи про свій подарунок Папі Римському, о. Гриневич зазначив, що уламки для хреста були зібрані в Київській області, в місцях, які зазнали бомбардування в перші дні війни. «Ці розбиті вікна символізують не лише зруйновані будинки, які ми намагаємось відновити, а й наші серця, те, що у нас усередині. У центрі хреста зображений метелик, знак надії, тому що ми чекаємо на воскресіння».

    Священник також передав Папі текст Хресної колії, складений українськими працівниками Caritas-Spes. У цих міркуваннях зібрані реальні історії їхніх друзів та близьких: матерів, чиї сини залишилися на полях битв; дітей, які не можуть заснути під бомбардуванням; молитви за безіменних людей, похованих у численних братніх могилах. «Для нас ці поховання – святі місця», – наголосив священик.

    З початку війни понад 5,3 мільйона людей отримали допомогу від католицького фонду «Карітас» України та сусідніх країн. Говорячи про це служіння, о. В’ячеслав Гриневич сказав:

    «Для нас дуже важливою є міжнародна солідарність і єдність у відповіді на гуманітарні потреби, викликані війною. Легше йти вперед, коли знаєш, що ти не один, і це для нас дуже цінний знак. Ми знаходимося на передовій і завжди схильні до ризику нападу, але ми відчуваємо єдність з усіма іншими працівниками ‘Карітас’ в Італії та в інших країнах, які працюють з українськими біженцями: ми всі переживаємо той самий досвід. Можна сказати, ми також солдати, але соціальної війни. Тому я думаю, що для «Карітасу» дуже важливо бути єдиними, і ми не самотні».

    Найсвіжіше

    Популярне