Міністерство охорони здоров’я своїм наказом включило капеланів до Національного класифікатора медичних інтервенцій. Духовну опіку визнали невіддільною складовою паліативної допомоги.
«В умовах повномасштабної війни в Україні надзвичайно важливо запровадити цілісний підхід до надання медичної допомоги, який враховує як фізичні, так і психосоціальні аспекти кожного пацієнта», — зазначили у МОЗ, зауважуючи, що в багатьох країнах світу посада капелана прирівняна до посади лікаря та психолога, і він є повноправним членом мультидисциплінарної команди лікарняного закладу.
Капеланська опіка поширюється не лише на пацієнтів, а також на членів їх сімей та медичних працівників й інший лікарняний персонал.
При цьому, капеланські служби мають формувати із обов’язковим дотриманням принципу міжконфесійності. Також капеланські послуги будуть пропонувати виключно на добровільній основі.
Минулого року професію «капелан в охороні здоров’я» було внесено до Класифікатора професій.
При чому, у МОЗ є свої вимоги щодо освіти капеланів. Працювати у сфері охорони здоров’я зможуть ті, які здобули вищу освіту не нижче першого (бакалаврського) рівня за спеціальністю «Богослов’я» або вищу духовну освіту еквівалентного рівня, із умовою до 01 січня 2026 року пройти спеціалізацію за фахом «Клінічне душпастирство».