У Любомльському краєзнавчому музеї реставратори Львівської філії Національного науково-дослідного реставраційного центру обстежили ікони та релігійні предмети, які зберігаються у фондах. Про це Суспільному телефоном розповів виконувач обов’язків директора Любомльського краєзнавчого музею Олександр Остапюк.
Фахівці зі Львова оглянули 10 ікон, які датуються кінцем 18 століття – 19 століттям. Через аварійний стан цих експонатів, зазначив Олександр Остапюк, їх законсервували для подальшої реставрації.
“Перевірили температурний режим у приміщеннях. Те, що можна, вони одразу закріпили, щоб не обсипалися предмети. Поки фахівці подивилися невеличку частину фондів, але плідно попрацювали. Будемо потрохи возити ікони у Львів на реставрацію. Зараз війна і музеї обмежили у всьому, відряджень не дають, тому поки шукаємо можливості”, – каже керівник музею.
Найстаріша ікона, котра зберігається у краєзнавчому музеї в Любомлі, датується 1677 роком. Її передали закладу з церкви у селі Згорани Ковельського району.
“Цікава, але була понищена дуже. Частину ікон, які датуються 18 століттям і були в гіршому стані, серед яких була й ця ікона, раніше реставрували фахівці Національного науково-дослідного реставраційного центру. Львів’яни пропонують після київської реставрації ще своє доповнення зробити”, – каже керівник музею.
Усього колекція творів сакрального мистецтва Любомльського краєзнавчого музею, розповів Олександр Остапюк, налічує 80 предметів. Основний фонд – 35 тисяч експонатів, із яких в експозиціях музею представлені лише 1 500 різних творів та предметів.