Археологи розкопали величезне підземне місто у Мідьяті, на південному сході Туреччини, де, ймовірно перебували християни, щоб уникнути римських переслідувань. Підземний комплекс побудований майже 2000 років тому і там могли мешкати до 70 тисяч людей.
Археологи виявили стародавнє місто в районі Мідьят провінції Мардін ще у 2020 році. Повідомляється, що підземний комплекс знайшли під час місцевих робіт з очищення та консервації руїн. Вчені стверджують, що це можливо найбільше підземне місто у світі, повідомляє “Слово про слово”.
Директор Музею Мардіна та керівник розкопок Гані Таркан розповіли, що нині у цьому місці виявлені: тунель завдовжки понад 90 метрів і 49 відсіків, з’єднувальні проходи, колодязі, ємності для зберігання зерна, кімнати будинків і культових місць, у тому числі християнська церква.
Також в печерах знайдені артефакти, включаючи монети римської епохи та каганці, схожі на ті, які описуються в Євангеліях. Це все вказує на те, що підземний комплекс був побудований десь у 2 або 3 ст. н. е.
Наразі досліджено лише 3 % підземного міста, площа якого понад 10000 кв. м. При цьому площа всього комплексу може перевищувати 400 тис. кв. м і була б достатньо велика, щоб вмістити від 60000 до 70000 осіб.