Церква Спаса на Берестові знову відкриє свої двері для відвідувачів після зимової консервації.
Про це повідомляє Національний заповідник “Києво-Печерська лавра”, передає Релігійна правда.
Ця унікальна пам’ятка, що входить до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, не лише зачаровує своєю архітектурою, а й приховує безліч історичних загадок, зазначають у заповіднику.
Зокрема, 4 квітня відбудеться авторська екскурсія “Про що говорять стіни Спаса на Берестові” від провідних археологів та мистецтвознавців заповідника. На ній можна дізнатися, що знайшли під мурами храму, які фрески XII століття залишалися прихованими понад 700 років і що сталося, коли їх нарешті відкрили, з чого зводили церкви за часів України-Руси, чиї поховання зберігає храм і чому вони викликають так багато запитань у науковців?
Також заповідник запрошує на лекцію “Храм як модель світу: тяглість традиції” від докторки філософських наук Наталії Кривди та голови наглядової ради Українського культурного фонду.
Професорка Київського національного університету ім. Т. Г. Шевченка Наталія Кривда досліджує теми, які дозволяють зрозуміти, чому наша історія така важлива сьогодні. Під час зустрічі ви дізнаєтеся про тяглість української культурної, релігійної та державницької традиції, про культуру як простір збереження цінностей та опору, а також про сакральну архітектуру як місце важливого діалогу не лише з Богом, а й між людьми.