Найдавніше зображення Розп’яття, що збереглося, можна знайти в грецькому православному монастирі Святої Катерини на горі Синай, Єгипет. Ця ікона пропонує захоплюючий погляд на перетин ранньохристиянської іконографії та греко-римської мистецької спадщини.
Про це повідомляє greekcitytimes.com
Ікона Святої Катерини є рідкісним ранньохристиянським шедевром, який витримав час, що робить його безцінною реліквією для істориків мистецтва та богословів. Панно зображує розіп’ятого Христа з розпростертими руками на хресті в оточенні різних фігур із розповіді про Страсті.
Ця ікона є чудовим пережитком так званих «темних віків» Східної Римської (Візантійської) імперії. Це найдавніше відоме зображення Ісуса Христа в терновому вінку з іменами двох розбійників, «Гестас» і «Дімас», написаних поруч із ним, як записано в Новому Завіті.
Як ми знаємо, ранньовізантійський та поствізантійський живопис продовжує елліністичну та римську традицію та стиль настінного живопису.
Найстаріші збережені ікони колекції святої Катерини на Синаї датуються VI століттям і безпосередньо пов’язані з єгипетськими портретами померлих у дереві ( портрети фаюмських мумій ) і так само близькі до греко-римської спадщини, особливо з фресками Помпеї.
