<meta property="og:image:width" content="2560"/> <meta property="og:image:height" content="1919"/> <meta property="og:image:type" content="image/jpeg"/>
Вівторок, 29 Квітня, 2025

Вселенський Патріарх: “Православна віра не відриває нас від історії, а зміцнює у боротьбі за життя”

30 січня православний світ вшановує пам’ять Трьох Святителів – Василія Великого, Григорія Богослова та Іоанна Золотоустого, які стали стовпами християнської віри, богослов’я та освіти. У цей день Вселенський Патріарх Варфоломій виголосив промову, звертаючись до Святійшого Папи і Патріарха Александрійського і всієї Африки Феодора, єрархів, дипломатів, освітян та учнів.

Як повідомляє сайт Вселенського патріархату, Його Всесвятість наголосив на тому, що Церква з вдячністю згадує цих великих світил Святої Трійці, які боролися за істину віри, служили Церкві та суспільству, дбали про освіту та духовний розвиток молоді. Вони також сприяли поєднанню християнства з грецькою філософією, що відкрило нові горизонти в богослов’ї.

“Як відомо, свято Трьох Святителів було офіційно встановлене в Греції у 1841 році як ‘День грецької та християнської освіти’. Церква завжди відігравала важливу роль у розвитку науки та культури”, – зазначив Патріарх.

Особливу увагу він приділив актуальним викликам сучасного світу, зокрема розвитку штучного інтелекту. Він нагадав, що нещодавно в Ретімно відбулася конференція з питань штучного інтелекту, організована Комітетом з біоетики Вселенського Патріархату, а в грудні – ще одна наукова зустріч на цю ж тему в Мараслійській школі.

“Церква і богослов’я не залишаються осторонь наукового прогресу та змін, що відбуваються у світі. Ми не маємо постійно захищатися, ніби всі та все проти нас. Навпаки, ми покликані засвідчувати актуальність християнської Євангелії”, – наголосив Його Всесвятість.

Вселенський Патріарх також процитував спочилого митрополита Пергамського Іоанна (Зізіуласа), який наголошував, що майбутній світ буде шукати свободу, любов, повагу до людської особистості та святість матеріального світу, що нині безжально руйнується.

“Три Святителі показали, що істинна віра в Бога не відриває нас від історії, а зміцнює нас у боротьбі за життя, посилює наші творчі сили і допомагає спрямовувати світ у правильному напрямку”, – підсумував Патріарх Варфоломій.

На завершення він звернувся до молоді із десятьма пастирськими настановами щодо відповідального використання новітніх технологій, підкресливши, що наука та технології є важливими інструментами для людства, але не повинні стати ідолами або засобами відчуження людини від Бога та ближнього.

“…грубою помилкою є характеризувати християнський етос як «етику слабких». Віра не має нічого спільного з безплідною замкнутістю та закритою духовністю, а сам по собі є життєвим рішенням”, – зазначив патріарх.

Найсвіжіше

Популярне