Четвер, 2 Січня, 2025
Бiльше

    Вселенський патріарх: Спільне святкування Великодня є дуже важливим для єдності християн

    1 січня 2025 року Вселенський Патріарх Варфоломій очолив Божественну літургію на свято Обрізання Христового і пам’ять святителя Василія Великого, що відбулася у чесному Патріаршому храмі на Фанарі.

    Вселенському Патріарху співслужили митрополит Халкидонський Еммануїл, митрополит Філадельфійський Мелітон й інші, повідомляє  orthodoxtimes.com  

    Після літургії у своєму традиційному новорічному слові, виголошеному в Тронній залі Патріаршої резиденції, Вселенський Патріарх наголосив: «Для нас, православних, Новий рік збігається зі святом Обрізання Господа нашого Ісуса Христа і святої пам’яті святого Василія Великого. Це надає події радісного, святкового, духовного та споглядального характеру.

    Цього року вхід у новий рік ще більше просякнутий духовним ароматом, що сягає корінням у ранні християнські століття, від знаменної події Першого Вселенського Собору в Нікеї, який був скликаний у IV столітті, незадовго до народження св. Василія Великого, світила Церкви, якого святкуємо сьогодні. Цей Собор, 1700-річчя якого відзначається цього року, глибоко вплинув на богословську думку та церковний курс святого Василія та інших великих богословів як четвертого, так і наступних століть.

    Перший Вселенський Собор, скликаний у Нікеї в 325 році нашої ери, заклав основу єдності християн, визначивши віру, яку ми підтримуємо сьогодні. У травні 2025 року Вселенський Патріархат у співпраці з Римо-Католицькою Церквою відзначатиме цю річницю спільним святкуванням у Нікеї. Наше смирення очікує вітати Його Святість Папу Франциска з цієї нагоди. Ця річниця також висуває на перший план нагальну проблему єдиного святкування Великодня між християнами, що є невід’ємною темою сприяння єдності християн.

    Цього року також відзначається 60-та річниця взаємного скасування відлучення між Старим і Новим Римом Папою Павлом VI і Вселенським Патріархом Афінагором 7 грудня 1965 р. Цей історичний акт заклав наріжний камінь для зближення та діалогу любові та правди між дві Церкви.

    Прославляємо ім’я Бога любові за рясні блага, даровані нам у минулому році, який був багатий на ініціативи та дії для Великої Церкви. Як завжди, будь-яке визнання, спрямоване на адресу нашої скромної особи, відображає гідність Вселенського Престолу, найвищої інституції Православ’я і Нації».

    У своєму зверненні Вселенський Патріарх також наголосив на глобальних конфліктах, зокрема в Україні та на Близькому Сході, закликавши активізувати зусилля для сприяння миру та справедливості.

    «Неможливо говорити про релігійну віру, не звертаючи уваги на необхідність релігій сприяти миру. Справжня віра в Бога включає мотиви сприяння як внутрішньому, духовному, так і зовнішньому, соціальному миру, подоланню агресії та насильства. Миротворчі зусилля релігій сьогодні невіддільні від міжконфесійного діалогу та співпраці заради загального блага людства».

    Митрополит Еммануїл нагадав зібраним: «Бог є любов, а тому, щоб перебувати в Бозі, ми повинні залишатися непохитними в любові в усіх її благословенних формах».

    Це новорічне святкування підтвердило відданість Вселенського Патріархату миру, єдності та духовному відновленню вірних, підкресливши його роль як світоча Православ’я та свідка глобального діалогу та примирення.

    Найсвіжіше

    Популярне