Архієпископ Австралії Макарій мав нагоду тісно поспілкуватися з побожними вірянами парафії святої Катерини, що в передмісті Сіднея Маскот, та обмінятися з ними святковими побажаннями з нагоди Великого свята Різдва Христового та швидкого приходу нового 2025 року.
Відвідавши грецький православний храм у неділю після Різдва Христового, 29 грудня 2024 року, архієпископ Макарій відслужив утреню та очолив Божественну літургію, повідомляє orthodoxtimes.com
Під час своєї проповіді, після згадки про глибокий сенс втілення Сина і Слова Божого, події, яка є закликом до сучасної людини до святості, архієпископ Макарій зосередив свою увагу на стрімкому розвитку науки і техніки – зокрема, штучного інтелекту, за допомогою якого робляться спроби замінити людську особистість машинами. Посилаючись на натхненне слово Вселенського Патріарха Варфоломія з Патріаршого послання на цьогорічне свято Різдва Христового, Архієпископ з самого початку підкреслив, що будь-який прогрес в науці і техніці не в змозі досягти глибин людської душі.
Потім він пояснив, що Православна Церква не є технофобною, оскільки приймає і вітає досягнення, які сприяють прогресу, загальному благу і спасінню людства. Архієпископ Макарій звернув увагу на те, що частина наукового світу надихається зневагою до Богослов’я, відкидаючи все, що виходить за межі світського знання, і говорив про феномен наукового фундаменталізму. Однак він підкреслив, що «Церква приходить сьогодні, щоб сказати нам, що така подія, як воплочення Сина і Слова Божого, не може бути повторена людством».
Він додав, що намагання наукової спільноти замінити людину машинами приречені на провал. Бо «вона може наблизитися, вона може стати ближчою до людини, але те, що вона створить, ніколи не перестане мати механістичні елементи. Скільки б ми не надавали їй людських якостей, вона все одно залишиться машиною. І в цьому полягає найбільша різниця між людиною, яка є образом Божим, і машиною, яка є образом людини, яка не вірить в Бога».
Завершуючи своє слово, архієпископ Макарій в атмосфері великого зворушення, разом з усією громадою заспівав традиційні колядки.
Нагадаємо, раніше архієпископ Австралії розповів, що Різдво означає народження, життя, радість, надію та перспективу.