Понеділок, 30 Грудня, 2024
Бiльше

    Вселенський патріарх: Православній Церкві ніколи не притаманна замкнутість

    Вселенський патріарх Варфоломій у п’ятницю, 27 грудня в день пам’яті святого первомученика і архидиякона Стефана, очолив Божественну літургію в храмі болгаромовної православної громади Константинополя в Балаті.

    Про це повідомляє orthodoxtimes.com

    Вишуканий храм, після відновлення сопричастя з болгарським народом Вселенським Патріархатом у 1945 році, відтоді перебуває під духовною та канонічною юрисдикцією Константинопольської Церкви-Матері.

    У своїй проповіді Вселенський Патріарх говорив про важливість мучеництва в житті Церкви.

    Потім Вселенський Патріарх звернув увагу на два знаменні ювілеї, які Церква відзначатиме у 2025 році.

    «У 2025 році Православна Церква і світове християнство відзначатиме 1700-річчя скликання Першого Вселенського Собору в Нікеї. Цей Собор, який є вирішальною віхою в розвитку церковних справ, також служить динамічним вираженням «первісної соборності» Церкви».

    І Вселенський Патріарх продовжив:«У цьому сенсі ювілейна зустріч християнського світу з Першим Вселенським Собором – це не просто відсилання до минулого. «Дух Нікеї», який лежить в основі всіх наступних Вселенських Соборів і пронизує церковне життя у всіх його проявах, відображає його велику глибину.

    Він нагадує про шлях неподільної Церкви та спільні християнські архетипи, а також слугує поштовхом для практичної демонстрації цінності належної соборності для сьогодення та майбутнього християнського світу.

    Життя Православної Церкви охоплює і втілює цінності та принципи, які сформували ідентичність православних народів, визначили їхній історичний шлях і слугують запорукою їхнього майбутнього. Православ’я є хранителем безцінної традиції віри та благодійності, втілюючи нерозривний зв’язок між відданістю Богові та любов’ю до ближнього.

    Православ’я пропонує бачення життя і свободи, плекає дух спільноти і культивує культуру солідарності, що має універсальний характер. Інтроверсія та закритість ніколи не були характерними для Православної Церкви протягом усієї її історії. Байдужість до історії та культури не узгоджується з богословськи правильним розумінням «не від світу» характеру Церкви.

    Поряд з цим екуменічним духом, традиція Святої Великої Церкви Христової охоплює повагу до унікальних культур і особливостей різних народів. Вона підтримує віру в те, що віра об’єднує і долає культурні відмінності, які замість того, щоб бути перешкодою для мирного співіснування, можуть служити засобом для плідної міжкультурної комунікації та співпраці».

    На богослужінні були присутні Генеральні консули Болгарії Василь Валчев у Константинополі та Радослава Кафеджиска в Адріанополі, а також члени болгаромовної громади Константинополя та паломники з Болгарії.

    Найсвіжіше

    Популярне