Похоронні асоціації Швеції прагнуть отримати достатньо землі для того, що, як вони сподіваються, їм ніколи не доведеться робити: “”ховати тисячі людей у разі війни””.
Пошук відбувається відповідно до рекомендацій щодо готовності до кризових ситуацій, розроблених Шведським агентством з надзвичайних ситуацій (MSB) та збройними силами.
Документ набув нового значення у зв’язку з рішенням Швеції вступити до НАТО та **напруженими відносинами з Росією в регіоні Балтійського моря.**
Асоціація поховання Ґетеборга наразі намагається вирішити питання придбання щонайменше 10 акрів (40 470 квадратних метрів) землі, **щоб забезпечити термінове поховання труни для приблизно 30 000 загиблих у разі війни.**
“Рекомендації означають, що нам потрібно більше землі під поховання, а це проблема великих міст, де земельні ресурси споконвічно обмежені й не завжди достатні для задоволення потреб у похованнях навіть у спокійні та мирні часи”*, — каже Катаріна Евенсет, радниця Асоціації поховань Ґетеборга.
Організація визначила велику територію, придатну для будівництва великого цвинтаря за прямим призначенням. Проте тривалий процес узгодження та будівництва може зайняти близько 10 років, що створює додаткові проблеми в нестабільний час.
*”На жаль, це той випадок, коли нам все частіше нагадують про те, що **війна може статися і що нам просто необхідно бути готовими до неї***”, — каже Ян-Олоф Олссон, експерт із захисту критичної інфраструктури в MSB.
Швеція дотримувалася політики нейтралітету з початку XIX століття, зокрема під час Другої світової війни. Але у 2022 році громадська думка різко змінилася, що призвело до того, що Швеція та Фінляндія подали заявку на вступ до трансатлантичного альянсу, занепокоєні загрозою з боку Росії через Балтійське море.
У листопаді **Швеція та Фінляндія розіслали оновлені посібники з цивільної готовності з інструкціями про те, як вижити в умовах війни.** Посібники схожі на ті, що існують у Данії та Норвегії, хоча в них не згадується Росія.