Противники одностатевих шлюбів у Англіканській церкві можуть отримати свого архієпископа. Про це повідомляє «The Times».
Консервативні групи попереджають, що, можливо, доведеться створити «де-факто паралельну провінцію» всередині Англіканської церкви. Англіканська церква може бути змушена створити нове архієпископство, щоб задовольнити консерваторів, якщо спроби запобігти розколу щодо благословення одностатевих партнерств зазнають невдачі.
Канонік Джон Даннетт, директор євангельської ради Англіканської церкви, впливової консервативної групи, є одним із тих, хто закликає створити «де-факто паралельну провінцію» всередині церкви, об’єднавши парафії, які виступають проти минулорічного рішення дозволити священикам благословляти союзи одностатевих пар.
Якби вона була юридично закріплена як офіційна провінція, у неї «повинен був би бути архієпископ», який би наглядав за нею, сказав Даннетт.
Розбіжності щодо прав геїв поширюються на найвищі ланки церкви. Минулого року дванадцять незгодних єпископів публічно заявили, що вони «нездатні підтримати колективне рішення», прийняте Палатою єпископів про схвалення благословення гомосексуальних пар, які перебувають у шлюбі або цивільному партнерстві.
Євангельська рада Англіканської церкви є частиною консервативної групи під назвою «Альянс», яка нараховує 2000 священиків.
«Альянс» попередив, що якщо буде «подальший відхід від доктрини церкви» щодо сексу та шлюбу, у них «не буде іншого вибору, окрім як швидко встановити, що фактично буде новим де-факто «паралельна провінція» всередині Церкви Англії». Даннетт вважає, що така провінція має мати щонайменше 3 єпархії.
Він сказав, що більшість дисидентів хочуть «залишитися назавжди» в церкві, а не розколотися, але додав: «Нам потрібно продемонструвати єпископам силу та широту почуттів [проти цього]».
У лютому минулого року Генеральний Синод підтримав благословення гей-союзів, це рішення підтримувало 56-43 відсотки серед священнослужителів і 52-46 відсотків серед мирян.
Джуліан Хендерсон, єпископ Блекберна на пенсії, є президентом Євангельської ради Англіканської церкви і підписав заяву «Альянсу». Він сказав: «Справжня, а не де-факто, провінція в англіканському правлінні вимагала б призначення архієпископа для цієї провінції. Але ми ще не досягли цього і все ще працюємо над врегулюванням всередині англіканської церкви, звідси нинішня термінологія «де-факто».
Мартін Сноу, єпископ Лестера, який очолює зусилля зі зведення воєдино незгодних фракцій, не погоджувався з ідеєю створення нової провінції зі своїм новим архієпископом. «Я не бачу в цьому рішення», – сказав він.
Натомість він передбачає систему «делегованого єпископського служіння». Парафія, яка не погоджується зі своїм місцевим єпископом щодо прийняття гомосексуальних стосунків, може вимагати, щоб парафія перебувала під наглядом іншого єпископа в регіоні, який поділяє їхні погляди.
Особисто він дотримується традиційного погляду на шлюб між чоловіком і жінкою, але вважає, що «цілком можливо, щоб церква жила з людьми, які мають різні погляди на шлюб».
Протягом більшої частини свого перебування на посаді архієпископ Кентерберійський Велбі вирішив зберігати мовчання щодо своїх власних поглядів як акт нейтралітету, але він здивував багатьох, коли сказав подкасту The Rest is Politics у жовтні: «Будь-яка сексуальна активність повинна відбуватися в рамках відданих стосунків, будь то натурал або гей».
Ніл Паттерсон, який очолює групу «Разом для англіканської церкви», яка підтримує одностатеві стосунки, сказав, що, на його думку, з обох сторін є лише частина людей, які фактично виходять з англіканської церкви через благословення для геїв, і це була переважно консервативна сторона, яка хотіла провести формальні структурні «лінії» між фракціями.