Під час масштабної реконструкції собору Паризької Богоматері, що розпочалася після руйнівної пожежі 15 квітня 2019 року, археологи зробили сенсаційні відкриття. Про це повідомляє Art news.
У ході розкопок під будівлею собору дослідники знайшли 1035 фрагментів історичних творів мистецтва, сотню поховань і унікальні архітектурні елементи.
Археологам дозволили дослідити невелику ділянку глибиною 0,4 метра під кам’яною підлогою собору. Серед знайдених артефактів – вапнякові статуї в натуральну величину, включно із зображенням Ісуса Христа, та інші скульптурні фрагменти. Найціннішою знахідкою став свинцевий саркофаг, який, за попередніми даними, міг належати французькому поетові Жоашену дю Белле.
Також було знайдено елементи лекторію XII століття, який раніше відокремлював хор і святилище від зали для вірян. Ця знахідка проливає світло на архітектурну спадщину собору, дозволяючи краще зрозуміти, як його будували середньовічні ремісники.
Дослідження обвуглених балок, що збереглися після пожежі, дало змогу отримати нову інформацію про кліматичні умови Середньовіччя.