Середа, 18 Грудня, 2024
Бiльше

    Архієпископи УПЦ США і ПЦУ взяли участь у інтронізації нового предстоятеля Фінляндської Православної Церкви

    З благословення митрополита Антонія, духовного отця Української Православної Церкви США (УПЦ США), архієпископ Даниїл нещодавно відвідав Гельсінкі, щоб взяти участь в інтронізації нового Предстоятеля Фінляндської Православної Церкви — архієпископа Іллі. Від ПЦУ до Фінляндії прибув архієпископ Агапіт, який очолив Божественну літургію у Свято-Троїцькому храмі міста Гельсінкі.

    Про це повідомляє сайт УПЦ США.

    Архієпископ Даниїл приєднався до православних єрархів і духовенства з усього світу на урочистій церемонії інтронізації, що завершилася Божественною літургією. Від імені митрополита Антонія, духовенства та вірян УПЦ США архієпископ Даниїл передав архієпископу Іллі вітання та подарував ікону святих митрополитів Київських.

    Ікона, благословенна Вселенським Патріархом Варфоломієм у духовному центрі УПЦ США в Саут-Баунд-Бруці, символізує міцний зв’язок між православними українцями та їхніми братами й сестрами у вірі по всьому світу.

    У своїй промові архієпископ Даниїл (Зелінський) подякував архієпископу Іллі за підтримку Православної Церкви України (ПЦУ) та допомогу українським біженцям у Фінляндії.

    На Божественній літургії співслужили єрархи різних православних Церков, серед яких митрополит Арсеній з Австрії, митрополит Арсеній з Фінляндії, митрополит Клеопа зі Швеції, архієпископ Даниїл з УПЦ США, архієпископ Агапіт із ПЦУ, а також інші єпископи та священнослужителі. Це богослужіння стало виразом єдності Православної Церкви, яка перебуває під материнським піклуванням Вселенського патріархату.

    У своїй промові архієпископ Ілля закликав Православну Церкву не зосереджуватись на статистичних показниках, а звертати увагу на допомогу знедоленим та маргіналізованим. “Церква існує не для себе, а для тих, чиї голоси не чутні в суспільстві” — підкреслив він.

    Архієпископ наголосив на важливості служіння в найтемніші часи, за прикладом Христа, який не уникав Голгофи, а прийняв страждання з любов’ю.

    Цей історичний момент нагадує про місію Православної Церкви — стояти на боці стражденних і залишатися вірною істині. Єдність між Фінляндською Православною Церквою, ПЦУ та іншими Церквами є прикладом того, як віра може об’єднувати в часи випробувань.

    Нагадаємо, православна Церква Фінляндії отримала нового очільника.

    Найсвіжіше

    Популярне