В індійському штаті Раджастхан, де править проіндуїстська партія Бхаратія Джаната (BJP), релігійні лідери та правозахисники розкритикували запропонований закон про боротьбу з релігійними наверненнями, назвавши його «політично мотивованим» і таким, що загрожує релігійній свободі.
Законопроєкт передбачає покарання до 10 років ув’язнення за «насильницькі» навернення. Крім того, для переходу до іншої релігії потрібно буде повідомити про це місцеву владу за 60 днів. Однак критики вважають, що закон несправедливо спрямований проти релігійних меншин, особливо християн у племінних районах, передає catholicvote.org
Єпископ Джозеф Каллараккал із Джайпуру наголосив, що це «чутливе питання», яке потребує консультацій із правниками та релігійними лідерами. Активістка Мінакші Сінгх заявила, що закон порушує статтю 25 Конституції Індії, яка гарантує свободу релігії.
«Християни не примушують до навернень, адже віра — це особистий вибір», — наголосила Сінгх. Вона попередила, що закон може поглибити недовіру й завдати шкоди релігійній гармонії.
Президент Федерації католицьких асоціацій Делі А.С. Майкл підкреслив, що в 11 штатах із подібними законами жодного випадку «насильницького навернення» не було доведено в суді. Він назвав ці закони інструментом для залякування релігійних меншин.
За даними перепису 2011 року, християни становлять лише 0,14% населення Раджастхану, однак їх часто звинувачують у «примусових наверненнях», супроводжуючи це переслідуваннями. Активісти вважають ці звинувачення безпідставними та політично вмотивованими.
Новий закон, за словами правозахисників, може посилити соціальну напруженість і підірвати конституційні гарантії релігійної свободи в Індії.
Нагадаємо, окупанти переслідують вірян, які не належать до Моспатріархату.