Середа, 27 Листопада, 2024
Бiльше

    Захід має ставитися до Російської православної церкви як до Групи Вагнера чи RT – експерти

    Росія розбудовує свій вплив на Африку, використовуючи Російську Православну Церкву, як інструмент м’якої сили, разом з військовими інструментами, такими як найманці Групи Вагнера, а також пропагандистськими, такими як телеканал RT.

    Про це розповів у вашингтонському Інституті досліджень зовнішньої політики експерт британського Королівського інституту об’єднаних служб (RUSI) Семюель Рамані, передає Голос Америки.

    Згідно з дослідженнями Рамані, діяльність РПЦ в Африці активізувалася після надання Константинопольським Патріархатом Томоса Православній Церкві України у 2019 році та визнання нової Церкви в Україні Александрійською Православною Церквою, юрисдикція якої поширюється на цілий африканський континент з центром в Єгипті.

    Перед початком російського повномасштабного вторгнення в Україну у 2021 році РПЦ створила свій екзархат в Африці та почала відкривати нові парафії на африканському континенті, користуючись підтримкою російської держави.

    “У 2019 році Росія прийняла перший африканський саміт у Сочі, і всі ці події, здається, збігаються саме з російським відродженням в Африці та зростанням амбіцій Церкви, що додатково посилює тезу про те, що Церква є інструментом російської держави, її м’якої сили”, – каже Рамані.

    З грудня 2021 року по липень 2023 року Російська Православна церква відкрила понад 200 парафій в Африці.

    Починаючи з 2021 року, російські православні єпископи та священики їздять до Африки в пошуках нових можливостей у формі комерційних контрактів і священиків, яких вони намагаються переконати перейти з Александрійського Патріархату до Московського.

    “Їхнє найвдаліше маркетингове послання – те, яке пропагує Патріарх Кирил – це теза “ми з вами дотримуємося спільних консервативних поглядів, ми проти західної вседозволеності, проти споживацтва”, і на економічному саміті в Санкт-Петербурзі Путін повторив те саме послання”, – нагадує Рамані.

    “Дуже промовисто, наприклад, що розбудову РПЦ за кордоном доручили Марії Львовій-Бєловій, яка була головним архітектором викрадення українських дітей і розшукується за це Міжнародним кримінальним судом”, – наголошує дослідник.

    Говорячи про те, що Захід може протиставити політиці Росії в Африці, Рамані, вважає, що починати потрібно з того, щоб приділяти Африці більше уваги.

    “З погляду релігійних свобод, ми маємо дивитись на Російську Православну Церкву не як на суто релігійну організацію, а як агента інтересів Кремля, політичний інструмент, який не сильно відрізняється від групи Вагнера чи RT”, – сказав Рамані.

    Він переконаний, що західні країни не лише мають перелаштувати свої пріоритети й повернутися обличчям до Африки, а і проводити більш скоординовану політику на континенті, використовуючи дипломатичні представництва різних країн.

    Говорячи про майбутню американську адміністрацію Дональда Трампа, Рамані наголошує, що від неї очікують більше залученості до питання захисту християн в Африці, бо російський телеканал RT активно просуває цю тему, на відміну від західних ЗМІ.

    Найсвіжіше

    Популярне