Середа, 25 Грудня, 2024
Бiльше

    Митрополит Онуфрій видав звернення до Дня пам’яті жертв Голодоморів

    Очільник УПЦ (в єдності з МП) звернувся до пастви з нагоди вшанування жертв Голодоморів.

    У тексті документу не згадано хто був винуватцем штучного Голодомору в Україні 1932-1933 рр, звертає увагу РІСУ.

    Далі повний текст, який оприлюднено на сайті Інформаційно-просвітницького відділу УПЦ (МП).

    Дорогі брати і сестри! Шановні українці!

    Сьогодні ми вшановуємо пам’ять жертв Голодомору і масових штучних голодів страшних трагедій, що забрала життя мільйонів невинних людей, і ми молимося за їхні душі. Це час, коли ми згадуємо ті нестерпні страждання, через які пройшли наші предки, і не можемо залишити без уваги біль їхніх родин.

    Цей біль є частиною нашої історії, і ми, як велика християнська родина, повинні пам’ятати ці уроки, щоб не допустити повторення подібних жахів. Вшанування пам’яті жертв Голодомору — це не лише національний пам’ятний день в Україні як згадка про минуле, а й молитва за ближніх, любов і милосердя, які ми маємо нести в цей світ, бо так заповідав нам Господь наш Іісус Христос. Святе Письмо неодноразово вказує нам про важливість справедливості та поваги до людської гідності й закликає уникати будь-якої форми пригнічення інших, незалежно від їхнього походження, стану чи світогляду.

    «Ти посилав на мене люту біду, але знову оживляв мене і з безодні землі виводив мене… Ти втішав мене, тому буду прославляти Тебе знову між народами» (Пс. 70, 20-22). У моменти страждання ми маємо спиратися на Божу силу, яка дає нам надію і спокій у найважчі часи. Слід пам’ятати, що Бог не залишає нас, навіть коли настають найтяжчі моменти життя. Божа присутність у серці кожного з нас є тим світлом, яке освітлює шлях через темряву.

    Дорогі брати і сестри! Ми покликані пам’ятати не тільки про минуле, але й про те, як ми можемо допомогти тим, хто страждає сьогодні. Вшанування пам’яті жертв Голодомору — це наша молитва про мир, про любов до ближнього, про підтримку один одного, про недопущення беззаконних діянь минулого в нашому теперішньому. Адже саме в нашій єдності, у вірі й надії на Бога, ми можемо знайти справжню силу для того, щоб зцілити рани минулого і будувати боголюбиве майбутнє.

    23 листопада 2024 року

    м. Київ

    + ОНУФРІЙ

    Нагадаємо, у 2008 р. митрополит Онуфрій, висловлюючись про причини Голодомор, сказав, що українці отримали те, що заслужили.

    «Голодомор – це було напоумлення, утихомирення з боку Господа нашої гордині, яка повстала проти себе самого, проти буття людини. Є такий український вислів, трохи вульгарний — катюзі по заслузі. Ми отримали те, що заслужили, — сказав тоді він. — Можна багато сперечатися, шукати винних, але, якщо ми віруючі люди, ми повинні на це подивитися з точки зору духовної. Ми знаємо, що сталося з нашим суспільством після революції 1917 року, яке було повстання людей проти Бога. Як руйнували храми, знищували ікони, ображали православні святині. А Бог не б’є палицею, Бог іншими способами напоумляє людину. <…> Ми сьогодні і завжди молимося за тих людей, які робили помилки в житті, це наші предки, ми просимо, щоб Бог їх пробачив».

    Найсвіжіше

    Популярне