Неділя, 22 Грудня, 2024
Бiльше

    Ні слова про російських окупантів: Сербський патріарх вшанував храм Московського патріархату в Белграді

    20 листопада патріарх Сербський Порфирій очолив архієрейську Божественну літургію в російському Свято-Троїцькому храмі Московського Патріархату в Ташмайдані, Белград. Під час богослужіння він освятив завершені фрески, які назвали «важливою віхою в історії храму».

    Про це нагадує orthodoxtimes.com

    Свято-Троїцький храм, збудований у 1924–1925 роках, був заснований російськими емігрантами після Жовтневої революції. Однак нині його роль як “маяка російської православної віри і культури в Сербії” викликає запитання. Чи справді цей храм є лише духовним орієнтиром, чи став він інструментом для поширення ідеології “русского міра” на Балканах, якою користується Московський патріархат для політичного впливу?

    У своїй проповіді патріарх Порфирій наголосив на “братській любові”, яка нібито об’єднує Сербську та Російську Церкви. Але така риторика, особливо в контексті російської агресії проти України, сприймається багатьма, особливо вірянами в Україні, як непряма підтримка політичних амбіцій Кремля. Фрази на кшталт “Нехай Господь береже Російську Церкву і російський народ на многая літа” звучать як схвалення діяльності Московського патріархату, який активно співпрацює з російським режимом і благословляє вбивства українців.

    Особливо тривожить те, що цей візит і промова можуть бути використані для посилення позицій Росії на Балканах. Московський патріархат традиційно використовує релігійні зв’язки для поширення своєї геополітичної доктрини, зокрема через культурні й релігійні об’єкти, як-от Свято-Троїцький храм у Белграді.

    На тлі війни Росії проти України і очевидної підтримки агресії з боку РПЦ такі “духовні” акції перетворюються на інструмент пропаганди. Це ще раз нагадує про необхідність розрізняти істинно церковні ініціативи та ті, що маскують політичну ідеологію під виглядом віри в Бога. Проблема в тім, що потім такі діячі як Порфирій, коли їх звинувачують у пропаганді на користь агресора, починають кричати про “гоніння на віру”.

    Нагадаємо, не так давно РПЦ дякувала Сербській Церкві за позицію щодо України.

    Найсвіжіше

    Популярне