Понеділок, 23 Грудня, 2024
Бiльше

    Папа Римський вперше заговорив про можливий геноцид у Газі

    Папа Римський Франциск закликав до розслідування, щоб визначити, чи є напади Ізраїлю в Газі геноцидом, згідно з уривками, опублікованими в неділю з нової книги, яка виходить напередодні ювілейного року понтифіка. Про це пише Religion News.

    Це перший випадок, коли Франциск відкрито закликав до розслідування звинувачень у геноциді дій Ізраїлю в секторі Газа. У вересні він сказав, що атаки Ізраїлю  в Газі та Лівані були «аморальними» та непропорційними, і що його військові дії вийшли за межі правил війни.

    Книга Ернана Рейєса Алькайда, написана на основі інтерв’ю з Папою, має назву «Надія ніколи не розчаровує. Паломники до кращого світу». Він буде оприлюднений у вівторок напередодні ювілею Папи Римського у 2025 році. Очікується, що річний ювілей Франциска  приведе понад 30 мільйонів паломників до Риму  для святкування Святого року.

    «На думку деяких експертів, те, що відбувається в Газі, має ознаки геноциду», — сказав Папа у витягах, опублікованих у неділю італійською щоденною газетою La Stampa.

    «Ми повинні ретельно дослідити, щоб визначити, чи відповідає це технічному визначенню, сформульованому юристами та міжнародними органами», — додав він.

    Минулого року Франциск окремо зустрівся з родичами ізраїльських заручників у Газі та палестинцями, які пережили війну, і викликав бурю, використовуючи слова, яких ватиканські дипломати зазвичай уникають: «тероризм» і, за словами палестинців, «геноцид».

    Тоді Франциск говорив про страждання як ізраїльтян, так і палестинців після його зустрічей, які були організовані до того, як було оголошено про угоду між Ізраїлем і ХАМАС щодо заручників і тимчасове припинення бойових дій.

    Понтифік, який минулого тижня також  зустрівся з делегацією ізраїльських заручників, яких було звільнено, та їхніх сімей,  які продовжують кампанію повернути решту полонених додому, мав редакційний контроль над майбутньою книгою.

    Війна почалася, коли  войовниче угруповання ХАМАС напало на Ізраїль 7 жовтня 2023 року , убивши 1200 людей і викравши 250 у заручники та  доставивши їх назад до Гази, де все ще залишаються десятки людей.

    За даними представників охорони здоров’я Гази, під час подальшої військової кампанії Ізраїлю, яка тривала рік, загинули понад 43 000 людей, які не розрізняють цивільних осіб і бійців, хоча вони кажуть, що більше половини загиблих – жінки та діти.

    Конфлікт Ізраїлю та ХАМАС у Газі спровокував  кілька судових справ у міжнародних судах у Гаазі,  пов’язаних із запитами про ордери на арешт, а також звинуваченнями та запереченнями військових злочинів, злочинів проти людяності та геноциду.

    У новій книзі Франциск також говорить про міграцію та проблему інтеграції мігрантів у приймаючих країнах.

    «Зіткнувшись із цим викликом, жодна країна не може бути залишена на самоті, і ніхто не може думати про вирішення проблеми ізольовано за допомогою більш обмежувальних і репресивних законів, іноді ухвалених під тиском страху або в пошуках виборчих переваг», — сказав Франциск.

    «Навпаки, так само, як ми бачимо, що існує глобалізація байдужості, ми повинні відповісти глобалізацією благодійності та співпраці», – додав він. Франциск також зазначив, що «все ще  відкрита рана війни в Україні  змусила тисячі людей покинути свої домівки, особливо в перші місяці конфлікту».

    Найсвіжіше

    Популярне