Неділя, 22 Грудня, 2024
Бiльше

    У 2023 році в Європі було зафіксовано понад 2400 антихристиянських злочинів на ґрунті ненависті

    Протягом минулого року в 35 країнах Європи було зафіксовано 2444 випадки ненависницьких злочинів проти християн, причому найбільше з них було зареєстровано у Великій Британії, як показало нове дослідження.

    Більшість інцидентів були актами вандалізму проти церков (62%), за якими йшли осквернення християнських святинь (24%), підпали (10%), погрози (8%) та фізичне насильство (7%), передає  christiantoday.com

    Звіт Обсерваторії з питань нетерпимості та дискримінації християн в Європі (OIDAC) виділив напад ножем в Іспанії, в результаті якого загинув священик, напад на автомобілі під час процесії на Тіло Христове в Польщі та замах на вбивство мусульманина, який навернувся в християнство, у Великій Британії.

    У 2023 році у Великій Британії було зафіксовано другий за кількістю інцидентів показник – понад 700, після Франції, де минулого року було зареєстровано майже тисячу.

    У звіті висловлюється стурбованість дискримінацією християн на робочому місці та в суспільному житті деяких європейських країн, а також розглядається ця тенденція як одна з причин «зростаючої самоцензури» серед християн в Європі.

    У ньому цитуються результати дослідження Voice for Justice UK 2024 року, яке показало, що лише третина (36%) християн у Великій Британії віком до 35 років відчувають себе вільними висловлювати свої християнські погляди на соціальні питання на роботі.

    OIDAC заявив, що переслідування у Великій Британії прихильників пролайф-руху Адама Сміта-Коннора та Ізабелли Воган-Спраус за мовчазну молитву в буферній зоні клініки аборту було «особливо шокуючим».

    Коментуючи результати, виконавчий директор OIDAC Europe Аня Гоффман сказала: «Зокрема, християни, які дотримуються традиційних релігійних переконань, стикаються зі зростаючою дискримінацією та ворожістю, починаючи від цькування на роботі і закінчуючи втратою роботи».

    «Дуже тривожно, що мирне висловлювання особистих релігійних переконань, наприклад, з питань шлюбу та сім’ї, стало потенційним кінцем політичної кар’єри чи роботи, або навіть початком судового процесу».

    Німеччина посіла третє місце після Франції та Великої Британії і зросла з 135 інцидентів у 2022 році до 277 минулого року – на 105%.

    Звіт ґрунтується на даних, наданих європейськими урядами Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ) у 2023 році, а також на випадках, про які повідомило громадянське суспільство.

    Гоффман сказала, що реальна кількість антихристиянських злочинів ненависті, ймовірно, була набагато більшою, оскільки кілька країн, зокрема Франція, не подали статистику до ОБСЄ минулого року.

    Професор Регіна Полак, представник ОБСЄ з питань боротьби з расизмом, ксенофобією та дискримінацією, сказала: «Ми можемо спостерігати зростання дискримінації та злочинів ненависті проти християн також в Європі. Ці явища також слід розглядати у більш широкому контексті нетерпимості та дискримінації проти інших груп, зокрема проти членів релігійних громад, як меншин, так і більшості».

    Доповідь закликає до створення ролі координатора ЄС для боротьби з антихристиянською ненавистю нарівні з існуючими мандатами для боротьби з антисемітизмом і антимусульманською ненавистю.

    Нагадаємо, Всесвітній євангельський альянс подав звіт до Ради ООН про порушення релігійної свободи у Швеції.

    Найсвіжіше

    Популярне